ЯК У СИНЯВЦІ МАСНИЦЮ ГУЛЯЛИ
У суботу, 13 березня ц.р., у селі Синявка, що входить до Козарівського старостинського округу Бобрицької сільської ради проводилося свято «Масниця іде, весну несе».
ЗИМУ ПРОВОДЖАЛИ, ВЕСНУ ЗУСТРІЧАЛИ…
Отже, до Синявки у суботу поспішали не лише представники усіх сторостинських округів Бобрицької сільської ради, а й гості із міста Канева, представники сусідніх територіальних громад – Ліплявської та Степанецької. І, як відгукувалися місцеві жителі вже під кінець свята, - Масниця вдалася на славу. За словами старожилів – такі заходи тут хтозна коли й проводилися. Дякували організаторам та всім, хто долучився до підготовки святкової події, не лише місцеві жителі, а всі, кому цього дня випала нагода долучитися до проводів зими та зустрічі весни. Мабуть, весна – це таки справжня жінка-українка: із барвистими шатами-нарядами, із умінням і приготувати, і подати, і припросити, і теплотою за увагу та повагу нагородити. Отож, цього дня усі господині мали нагоду похвалитися своїми кулінарними талантами, а ще – потішити очі кожного чоловіка своєю красою, яку підкреслювали барвисто-уквітчані хустки.
ТОЖ СПІВАЙ, МОЯ РОДИНО, ЩОБИ ЖИТО УРОДИЛО…
Яке ж то свято без пісні, жартів, танців? Чого-чого, а пісень-вітань-танців-жартів-посмішок на святі таки не бракувало! Звичайно, для привітання спочатку, як і годиться, дали слово очільниці Бобрицької територіальної громади Олені Штефан, далі – старості Козарівського старостинського округу Володимиру Литвиненку, депутату сільської ради Миколі Фесенку. Дружніми оплесками глядачі підтримували-дякували аматорам сцени, які не шкодували заради свята ані свого часу, ані голосу, ані таланту.
А далі – лунали над Синявкою пісні і їх несло на весно-крилах у кожну хату, у кожне серце. Сповнені сонця співаків та читців гумору гуртів «Наддніпряночка» (с.Григорівка), «Тростянецькі молодички» (с.Тростянець), «Литвинчаночка» (с.Литвинець), "Вербиченька" (с.Грищинці), аматорських колективів Курилівського, Потапцівського та Синявського сільських клубів додавали тепла і весняного настрою. Подарунки-презенти та щиросердечні вітання учасникам концерту і всім присутнім від депутатів Черкаської обласної ради Олександра Воскобойніка і Володимира Братанича передав депутат Бобрицької сільської ради Микола Фесенко.
ЗВЕНИ, ВЕСЕЛА ПІСНЕ, СЕРПАНКОМ ВЕСНЯНИМ, ХАЙ БУДЕ НИНІ ВЕСЕЛО ДОРОСЛИМ І МАЛИМ!
Свято Колодія (Масниці) вдалося по-справжньому родинним – тут вистачало уваги, розваг та веселощів і дорослим, і дітлахам. Зокрема, особливою родзинкою святкового концерту були виступи юних місцевих талантів. Не менш активними були молоді синявчани і під час проведення конкурсів та розваг, що проводилися після концерту. Відрадно, що юне покоління активно долучається до підготовки та проведення народних гулянь – таким чином виховується повага до традицій, любов до Батьківщини.
ЧИМ БІЛЬШЕ НА МАСНИЦЮ МЛИНЦІВ СПЕЧУТЬ, ТИМ БАГАТШИМИ ВСІ В ДОМІ БУДУТЬ!
Після концерту проводився конкурс млинців. Журі визначило переможців за різними номінаціями. Так, грамоту у номінації «Найсмачніший млинець» отримали умілі господині Козарівського старостинського округу. «Найситніший млинець» - по праву у чарівних газдинь Грищинецького старостинського округу. «Млинець із родзинкою» вміло приготували майстри кулінарії із Бобрицької сільської ради (центральна садиба). «Млинці з перчинкою» - смачне творіння досвідчених господинь Пшеничницького старостинського округу. А «Млицем-улюбленцем публіки» стали смаколики жіночок-квіточок із Григорівського старостинського округу. Найвправніші господині із Литвинецького старостинського округу вибороли першість на "Найоригінальніший млинець".
ОСЬ І МАСНИЦЯ ПРИЙШЛА – ДРУЗЯМ ЗУСТРІЧ ПРИНЕСЛА
Святкове велелюддя продовжувало радо зустрічати весну – конкурсами, розвагами, танцями, святковими селфі і простим людським спілкуванням, за яким скучили після довгого випробування зимовими холодами та карантинами. Звичайно, протиепідемічних заходів ніхто не відміняв, і про дотримання соціальної дистанції та носіння масок усіх присутніх організатори попереджали неодноразово. Проте жодна маска не приховає радісний вогник у очах, жодна епідемія не заборонить кожного вірити у краще, тому, мабуть, із недугою тут найбільше боролися саме позитивними емоціями, жартами, посмішками, теплими побажаннями. Навіть опудало Марени спалювали з усмішками та надією на весну – на краще, на розвій усього доброго.
ОЙ, СПАСИБІ КОЛОДІЮ, ЩО ЗІБРАВ ДОКУПИ – ГОСТЮВАЛИ, ЦІЛУВАЛИСЬ, АЖ ЗЛИПАЛИСЬ ГУБИ!
Жарти – жартами, а щодо того, що цього дня на святі Масниці в Синявці не було жодного голодного гостя – то факт незаперечний. Адже столи старостинських округів ломилися від наїдків та їхнього різноманіття, тож тут пригощали і млинцями, і варениками, і пирогами та іншими кулінарними шедеврами усіх-усіх. А ще для всіх учасників заходу організатори і спонсори свята влаштували пригощання смачнющою кашею (КЗ «Козарівська початкова школа»), тушкованими курячими гомілками (ПрАТ «Миронівська птахофабрика»), млинчиками з різними начинками (титар Григорівського храму Олексій Решетар), а також глінтвейном, іншими смаколиками.
Текст, фото - Віра Загородня