A A A K K K
для людей із порушенням зору
Бобрицька громада
Черкаська область, Черкаський район

Податковий всеобуч

ХТО ІЗ СПІВВЛАСНИКІВ Є ДЕКЛАРАНТОМ ОБ’ЄКТА ЖИТЛОВОЇ НЕРУХОМОСТІ, ЯКИЙ НАЛЕЖИТЬ ДЕКІЛЬКОМ ФІЗИЧНИМ ОСОБАМ НА ПРАВІ СПІЛЬНОЇ СУМІСНОЇ ВЛАСНОСТІ БЕЗ ПОДІЛУ НА ЧАСТКИ, А ЗАГАЛЬНА ПЛОЩА ТАКОГО ОБ’ЄКТА ПЕРЕВИЩУЄ ПЛОЩУ АКТИВІВ, ЩО НЕ ДЕКЛАРУЮТЬСЯ?

Згідно з п.п. «б» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості), що належить декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходиться (зареєстроване, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

09:05 17.02.2022

УМОВИ, ЗА ЯКИХ ОСОБА-НЕРЕЗИДЕНТ, ЯКА ПОСТАЧАЄ ФІЗИЧНИМ ОСОБАМ ЕЛЕКТРОННІ ПОСЛУГИ, МІСЦЕ ПОСТАЧАННЯ ЯКИХ РОЗТАШОВАНЕ НА МИТНІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ, ЗОБОВ'ЯЗАНА ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ ПЛАТНИКОМ ПДВ

 Обов’язок щодо реєстрації платником ПДВ виникає у особи-нерезидента, якщо за результатами попереднього календарного року загальна сума від здійснення нею операцій з постачання фізичним особам електронних послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, сукупно перевищує суму, еквівалентну 1 000 000 гривень. Ця сума обчислюється за офіційним курсом валюти України до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на 0 годин 1 січня відповідного року.

09:04 17.02.2022

ЧИ НЕОБХІДНО СПЛАЧУВАТИ ТРАНСПОРТНИЙ ПОДАТОК ЗА АВТОМОБІЛЬ, ЯКИЙ Є ОБ’ЄКТОМ ОПОДАТКУВАННЯ, ЯКЩО ЙОГО ВИКРАДЕНО?

Згідно з п.п. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 розд. ХІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755–VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 ПКУ є об’єктами оподаткування.

09:03 17.02.2022

ЩОДО ТЕРМІНІВ РЕЄСТРАЦІЇ В ЄДИНОМУ РЕЄСТРІ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ РОЗРАХУНКІВ КОРИГУВАННЯ ДО ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ

Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» пункт 192.1 статті 192 ПКУ після абзацу першого доповнено новим абзацом, яким передбачено, що розрахунок коригування до податкової накладної не може бути зареєстрований в ЄРПН пізніше 1095 календарних днів з дати складання податкової накладної, до якої складений такий розрахунок коригування.

09:02 17.02.2022

ТЕРМІНИ, В ЯКІ ПОДАТКОВИЙ АГЕНТ ПОВИНЕН ПЕРЕРАХУВАТИ ДО ВІДПОВІДНОГО БЮДЖЕТУ ПДФО З ВИПЛАЧЕНИХ ДОХОДІВ

В які терміни податковий агент повинен перерахувати до відповідного бюджету ПДФО з виплачених доходів, в тому числі у разі нарахування оподатковуваного доходу, але не виплаченого платнику податку?

09:02 17.02.2022

ПРАВИЛА ВЕДЕННЯ ОБЛІКУ ТОВАРНИХ ЗАПАСІВ

 Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 №496, визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку (далі – ФОП), які відповідно до Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями  зобов’язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об’єкті) такого ФОП.

09:00 17.02.2022

ЯКИЙ ОРГАН ВИЗНАЧАЄ ОЦІНОЧНУ ВАРТІСТЬ ОБ’ЄКТА НЕРУХОМОГО МАЙНА, ЩО ЗНАХОДИТЬСЯ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ, ЯКИЙ НЕ ПРИЙНЯТИЙ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ АБО ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА ЯКИЙ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНО В УСТАНОВЛЕНОМУ ЗАКОНОМ ПОРЯДКУ, З МЕТОЮ ЗАПОВНЕННЯ ГРАФИ 9 РОЗД. V ОДН

Відповідно до п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення ПКУ, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року. 

08:59 17.02.2022

ПЕРЕВАГИ ПОДАННЯ ЗВІТНОСТІ В ЕЛЕКТРОННОМУ ВИГЛЯДІ

Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що до переваг подачі електронної звітності відноситься: економія часу, вибір часу здачі звітності, зручного для вас, постійне оновлення програмного забезпечення відповідно до останніх норм законодавства, автоматичне формування архіву електронних копій звітів, квитанцій та інших документів.

08:59 17.02.2022

ЯКИМ ЧИНОМ ОПОДАТКОВУЮТЬСЯ ПДФО ДОХОДИ, ОТРИМАНІ ФО ВІД ІНШОЇ ФО?

Відповідно до п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) дохід з джерелом їх походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх на території України.

08:58 17.02.2022

ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДУ ВІД НАДАННЯ НЕРУХОМОСТІ В ОРЕНДУ (СУБОРЕНДУ, ЕМФІТЕВЗИС), ЖИТЛОВИЙ НАЙМ (ПІДНАЙМ)

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що відповідно до підпункту 170.1.1 пункту 170.1 статті 170 Податкового кодексу України від 02 грудня 2021 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), податковим агентом платника податку - орендодавця щодо його доходу від надання в оренду (емфітевзис) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.

08:56 17.02.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь