ЗНАТИ НЕ ЗАВАДИТЬ: ЩОДО САМОВІЛЬНОГО ВИРУБУВАННЯ ДЕРЕВ

Дата: 12.05.2021 20:15

Згідно з чинним законодавством, самовільне вирізання дерев за межами присадибної ділянки (двору) чи інших зелених насаджень тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.

Зокрема, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 1999р. №559 «Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів», за кожне дерево діаметром 46,1-50 см біля шийки кореня, знищене або пошкоджене до ступеня припинення росту, на винного накладається штраф у сумі 2800 грн. За кожний наступний сантиметр діаметру понад 50 см штраф зростає (додається до суми 2800 грн.) на 100 грн.

Який вихід із ситуації, якщо виникає потреба вирубування дерев біля присадибних ділянок (двору) чи в інших випадках? Для вирішення такого питання в рамках закону слід звертатися до сільської ради, старости старостинського округу чи депутата сільської ради.

До речі, якщо дерево знаходиться в межах ділянки, що належить громадянину на праві приватної власності, звертатися до сільської ради для надання дозволу на вирізування дерев не потрібно.

Олександр Підгайний, начальник відділу містобудування, архітектури, комунальної власності, земельних відносин та ЖКГ виконавчого комітету Бобрицької сільської ради