«ПАКУНОК МАЛЮКА»: КОМУ, КОЛИ І ЯК?

Дата: 18.05.2021 11:03

Кабінет Міністрів України 25.11.2020р. прийняв постанову №1180 «Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Постановою передбачено забезпечення дітей, народжених після 24.10.2020р. включно одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» упродовж 30 календарних днів із дати народження дитини та встановлено для отримувачів, які з незалежних від них причин не отримали «пакунок малюка» протягом 30 календарних днів із дати народження дитини, право на отримання грошової компенсації його вартості відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2020р. №744.

Згідно із законом, «пакунок малюка» – державна одноразова натуральна допомога, що надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах проживають на території України за рахунок коштів державного бюджету.

Передбачено, що вартість «пакунку малюка» становить не менш як 3 розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату її видачі, та не зараховується до розміру допомоги при народженні дитини.

Грошова компенсація вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» призначається в таких розмірах:

•  для дітей із датою народження до 24 жовтня 2020 року розмір допомоги залишається 5000 грн., незалежно від дати подання заяви;
  •  для дітей з датою народження з 24 жовтня 2020 року по 30 листопада 2020 року включно, якщо дата звернення до 31.12.2020 року, призначається в розмірі трьох прожиткових мінімумів для дітей віком до шести років, установленого законом станом на 01.12.2020 року – 5763 грн.;
  •  в усіх інших випадках грошова компенсація призначається в розмірі трьох прожиткових мінімумів для дітей до 6 років, установленого законом на дату звернення за компенсацією.

При цьому,звернення за грошовою компенсацією «пакунку малюка» може здійснюватися не раніше 30 днів від дня народження дитини.

Протягом 2021 році еквівалент «пакунок малюка» буде змінюватись так: на 1 січня 2021р. складає 5763 грн., із 1 липня 2021р. - 6039 грн., із 1 грудня 2021р. - 6300 грн.

Наталія МАЛЮК,

начальник відділу соціального