ДЕНЬ ВИШИВАНКИ – СВЯТО ЗБЕРЕЖЕННЯ СПОКОНВІЧНИХ ТРАДИЦІЙ
Вишиванка з давніх давен є основним елементом українського національного одягу. Вишиті візерунками сорочки – відображення цінностей, традицій, культури та історії нашого народу.
Сьогодні, 20 травня, відзначається Всесвітній день вишиванки – свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.
Щороку масштаби святкувань зростають й нині День вишиванки відзначають також і за межами нашої держави.
Цього травневого дня люди намагаються вдягати національне вбрання на роботу, на навчання або ж, наприклад, на зустріч із друзями.
Цьогорічний ювілейний День вишиванки пропонується присвятити українській традиційній музиці та екологічним проблемам.
Цікаві факти:
Здавна для українців вишиванка відігравала не стільки функцію одягу, як була своєрідним оберегом від різного зла. Тому візерунки на сорочках та сукнях наносили на рукави, коміри і поділ.
Своїми особливими узорами та поєднанням кольорів на вишиванках може похвалитися не лише кожен регіон України, а й навіть окремі села. Сорочки можуть відрізнятися за фасоном, кольором, візерунком.
Саме такі тенденції можна було спостерігати сьогодні серед працівників Бобрицької сільської ради та жителів старостинських округів громади – дивіться фото звіт у додатку.
Та найголовніше, що це свято для кожного справжнього українця-патріота є нагадуванням того, хто ми є і чиїх батьків діти, а ще – красномовним жестом нагадування про нашу самобутність, національний колорит, і – незаперечно – тією об’єднавчою силою, яка тримає нас завжди разом – бо ж сила народу в єднанні. Гей, шановні співвітчизники, будьмо справжніми! Будьмо українцями!
Текст – Віра Загородня