Представники Бобрицької громади взяли участь у пішій ході «Останнім шляхом Кобзаря»

Дата: 23.05.2021 14:45

Із нагоди 160-ої річниці перепоховання Тараса Шевченка в Каневі пройшла традиційна піша хода «Останнім шляхом Кобзаря». Разом із представниками різних регіонів України, які з’їхалися цього дня до міста останнього спочинку Великого Тараса, пішою ходою від Успенського собору до Чернечої гори, де знаходиться могила поета, пройшли й учасники делегації Бобрицької територіальної громади, яку очолили Бобрицький сільський голова Олена Штефан та заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Людмила Коробочка.

Загалом до складу бобрицької делегації ввійшло близько п’ятдесяти осіб – як працівників виконавчих органів ради, так і очільники та працівники старостинських округів, а також жителі сіл, які цього дня вирішили віддати данину пам’яті великому сину України і водночас – Батькові нації Тарасу Шевченку.

Перед початком пішої ходи в Успенському соборі відбувся заупокійний молебень, в якому взяв участь разом із іншими офіційними особами і голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Скічко.

На урочистому зібранні біля могили Великого Кобзаря, що відбулося після проведення заупокійної молитви за участю представників різних конфесій безпосередньо на могилі, виступили голова Черкаської обласної державної адміністрації О.Скічко, перший заступник голови Черкаської обласної ради Р.Сущенко та в.о. генерального директора Шевченківського національного заповідника В.Коваленко.

"У кожного з нас із Тарасом Шевченком свої асоціації. Проте кожен із нас знаходить у ньому щось своє. Чернеча гора, во істину, є справжнім місцем сили, бо коли знаходишся тут, переповнюєшся особливою енергетикою. Мабуть, саме про це місце й говорив Тарас Шевченко у своєму заповіті, - сказав, виступаючи перед присутніми, голова облдержадміністрації Олександр Скічко. – Хотілося б, аби саме Канів став тим особливим місцем, яке дедалі більше нарощуватиме свій туристичний потенціал. І вже цьогоріч Шевченківським місцям обласна влада приділить особливу увагу».

Зведений хор Черкаського академічного заслуженого українського народного хору та обласної капели бандуристів, який цього дня завітав до Тарасової могили, натхненно виконував пісні на вірші Т.Шевченка.

Біля підніжжя Чернечої гори учасників делегації Бобрицької громади і всіх, хто долучився цього дня до акції вшанування пам’яті поета, вітали самодіяльні фольклорні гурти, а також виставкове містечко народних майстрів. Свої таланти і мистецькі досягнення гідно представили і майстри мистецтв Бобрицької територіальної громади. Організацію підготовкти до виставки взяла на себе начальник відділу освіти, культури, молоді і спорту Анна Бабенко.

...В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. До них належить й ім’я великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові і залишився до останнього свого подиху Людиною, Патріотом, найбільшим болем і любов’ю якого була Україна. Він - більше ніж поет. Він є символом української культури і державності. Його поезія залишається як ніколи актуальною. Великого Кобзаря пам’ятають, поважають, ним захоплюються, до нього прислухаються.

Адже Тарас Шевченко і його слова – невід’ємна частина сучасної України.

Текст, фото – Віра Загородня