НАДХОДЖЕННЯ ДО МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ ЧЕРКАЩИНИ ЗРОСЛИ НА МАЙЖЕ 20%
Як повідомляє Пресслужба ОДА, за перші півроку надходження до місцевих бюджетів Черкащини зросли на 19,3%. А це – додаткові 1,3 млрд. грн., порівняно з минулим роком. Такі цифри якнайкраще демонструють результати, певен очільник Черкащини Олександр Скічко.
Він зазначає, що зростання надходжень вдалося досягти, зокрема, завдяки посиленню податкової дисципліни в області та вибудовуванню конструктивного діалогу з бізнесом.
– Навесні ми запровадили на Черкащині пілотний проєкт із легалізації доходів завдяки взаємодії територіальних громад із контролюючими та правоохоронними органами, – нагадав голова ОДА. – Приємно, що він уже дає результати. Це є свідченням того, що ми з командою обрали правильну стратегію. Такі податкові надходження до бюджетів області – це додаткові ресурси, які громади спрямують на свій розвиток, поліпшення інфраструктури, соціальні об’єкти тощо.
До загального фонду місцевих бюджетів Черкаської області надійшло 4 462,7 млн грн. Виконання завдання з доходів на 6 місяців нинішнього року склало 108,1%. При цьому:
- 4 130,9 млн. грн. надійшло до загального фонду;
- 18,5% або 644,9 млн. грн. склав приріст проти січня-червня 2020 року;
- 310,3 млн. грн. доходів надійшло понад плану.
Особливо важливо, що збільшення податкових надходжень до бюджетів області відбулося за рахунок збільшення надходжень всіх ключових податків.
Отже, за 6 місяців 2021 року надійшло:
- 2 604 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 21,2%, або на 456 млн. грн., більше проти надходжень за січень-червень минулого року;
- 580 млн. грн. єдиного податку, із приростом 9,3%, або на 49 млн. грн. більше;
- 451 млн. грн. плати за землю, із приростом 17,1%, або на 66 млн. грн. більше;
- 236 млн. грн. акцизного податку, із приростом 11%, або на 23 млн. грн. більше.
Водночас 45 із 66 громад області подолали встановлений Бюджетним кодексом 5%-ий бар’єр, який дає змогу вносити зміни до бюджету та розподіляти додатково отримані доходи. Таким чином, громади отримали 200 млн. грн. додаткових фінансових ресурсів для реалізації найбільш нагальних і важливих власних проєктів.