ДОКУМЕНТУЄМО ВІД НАРОДЖЕННЯ: ЯК ОФОРМИТИ ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ ДИТИНІ ВІКОМ ДО 16 РОКІВ

Дата: 08.08.2021 14:29

Кожен громадянин України має право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Такий документ оформлюється дітям від народження строком на 4 роки, після досягнення 16-річчя – на 10 років.

Подавати документи на оформлення закордонного паспорта для дитини, яка не досягла 16-річного віку, мають її батьки або ж законні представники.

Для цього необхідні такі документи:

? свідоцтво про народження дитини;

? паспорт громадянина України одного з батьків;

? паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку та проживає в Україні);

? довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності);

? раніше видані паспорти для виїзду за кордон або проїзні документи дитини (за наявності);

? документи, що підтверджують здійснення встановлених законодавством платежів або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів.

Зазначимо, що оформлення закордонного паспорта дитині до 12 років можливе без її присутності, проте за наявності фото дитини розміром 10х15 сантиметрів (на світлому фоні, де 80% зображення обличчя) для внесення відцифрованого зображення особи шляхом сканування.

ВАЖЛИВО! Якщо один із батьків є іноземцем/особою без громадянства або на момент народження дитини був іноземцем/ особою без громадянства необхідна довідка про реєстрацію дитини громадянином України.

Термін оформлення закордонного паспорта та вартість послуг:

20 робочих  днів – 694 грн;

7 робочих днів – 1046 грн;

3 робочих дні – 1046 грн *

(*у зв’язку з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого чи смертю родича, який проживає за кордоном).

Біометричний закордонний паспорт, оформлений на ім’я дитини, яка не досягла 12-річного віку, може бути виданий одному з батьків дитини.

Для отримання виготовленого та доставленого в підрозділ біометричного документа дитини батькам при собі необхідно мати:

? свій паспорт громадянина України;

? свідоцтво про народження дитини.

Для подачі заяви на оформлення закордонного паспорта маєте змогу прийти безпосередньо в обраний підрозділ Міграційної служби або ж спланувати відвідання підрозділу за допомогою електронної черги через онлайн-сервіс «Електронна черга» на сайті ДМС.

Окрім цього, проконсультує, допоможе записатися в електронну чергу та відслідкує готовність документа – чат-бот ДМС у Viber чи Telegram (покликання теж на сайті ДМС).

Додаткова інформація за телефонами Канівського РС ? (04736) 3-76-23 та «гарячої» лінії Управління ДМС України в Черкаській області ? (0472) 54-09-60.

Канівський сектор Управління ДМС у Черкаській області