ІНФОРМУЄ СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ: БУЛІНГ. ЩО РОБИТИ БАТЬКАМ І ДІТЯМ?

Дата: 05.09.2021 08:51

Знущання у школі замінили модним словом булінг, проте ситуацію це ніяким чином не змінило. Цькування у школі - доволі поширена практика. Моральний тиск, зіпсовані речі та жорстокі побиття набирають безліч переглядів та коментарів у мережі. Розпочався новий навчальний рік, тому спостерігайте за своїми дітьми і будьте пильними, аби в потрібний момент захистити та підтримати.

Верховна Рада ухвалила законопроект, яким встановила нові правила щодо протидії булінгу у школах і нові штрафи. За цькування у школі будуть карати штрафом у розмірі 850-1700 грн. або громадськими роботами 20-40 годин. За повторне порушення протягом року штраф складе 1700-3400 грн., а час громадських робіт збільшиться до 40-60 годин. Штраф у вигляді 20% від заробітної плати та виправні роботи протягом місяця або фінансові санкції у розмірі 850-1700 грн. передбачені і для викладачів, які не повідомили Нацполіцію про булінг у школі.

Якщо у вас виникли питання або ви потребуєте підтримки і поради з питань протидії булінгу, зверніться по допомогу:

• на Національну дитячу “гарячу” лінію: 0 800 500 225 (зі стаціонарних телефонів ) або 1116 111 (з мобільних);
  • до відділу освіти, культури, молоді та спорту;
  • до служби у справах дітей;
  • до дільничного інспектора поліції.

Наталія Харитоненко, начальник Служби у справах дітей Бобрицької сільської ради