Бобрицька громада
Черкаська область, Черкаський район

СВІТЛАНА ВОЛГІНА: ГОЛОВНА МЕТА ВАКЦИНАЦІЇ – ЗБЕРЕЖЕННЯ ЖИТТІВ

Дата: 16.09.2021 23:14
Кількість переглядів: 451

Як повідомляє Прес-служба Черкаської ОДА, на сьогодні результати епідеміологічного моніторингу змушують робити висновки, що епідеміологічна ситуація, яку очікуємо в цьогорічному жовтні-листопаді, не менш загрозлива, аніж у період попередніх хвиль коронавірусного процесу. Про це зазначила на брифінгу щодо епідситуації директорка міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна.

Головна інфекціоністка Черкас детально розповіла про новий штам «Дельта», який в 1,6 разів заразніший, ніж альфа, збільшується кількість коронавірусних пневмоній серед молоді, від 12 й більше років, у 2-2,5 раза зростає необхідність в госпіталізації. «Провідні симптоми лишаються: лихоманка, кашель, втомлюваність, головний біль, ломота, нежить. Серед нехарактерних ознак, однак, які все ж можуть бути, – відсутність нюху та смаку. А ще спостерігають враження кишківника, що проявляється симптомами гострої кишкової інфекції.

Стосовно ж постковідного синдрому, Світлана Іванівна розповіла, що в грудні минулого року Національний інститут здоров’я Великобританії запропонував нову класифікацію такого синдрому: гострий (до 4 тижнів), тривалий (4-12 тижнів) та long COVID (більше 3 місяців). За результатами досліджень, від 67 до 87 % пацієнтів спостерігають ті чи інші симптоми, пов’язані з перенесеною хворобою.

– Оскільки COVID-19 є хворобою, що запускає каскад загально-запальної реакції, це системне захворювання, що вражає не лише легені, – говорить керівниця лікарні. – Спостереження демонструють, що є великий приріст звернень пацієнтів до спеціалістів кардіологічного, неврологічного та психіатричного профілю. Зокрема 20% тих, хто переніс коронавірус, психічні порушення, спостерігають 90 й більше діб дипресію, порушення пам’яті та сну. Прояви кардіологічної патології (тахікардії, аритмії, різкі зміни артеріального тиску) – ще декілька місяці після перенесеного ковіду в пацієнтів, котрі раніше не мали проблем із захворюванням серцево-судинної системи. При цьому в зоні ризику лишаються особи з хронічним захворюванням серця, легень, цукровим діабетом, онкологічні хворі, з метаболічним синдромом та особи похилого віку.

Пані Світлана наголосила, що всім верствам населення варто щеплюватись проти цього недугу – задля уникнення розповсюдженні коронавірусної інфекції в популяції: «Головна мета вакцинації – збереження більшої кількості життів. Вакцина не захищає від зараження, однак захищає від наслідків – ускладнень, ранніх та віддалених, а також від смерті. Збільшує колективний імунітет у суспільстві, зменшує навантаження на медичну систему». Світлана Волгіна наголосила й на потребі вакцинуватись проти сезонного грипу, що дає змогу зменшити ризики провокації одного вірусу іншим та ймовірність подальших ускладнень.

https://ck-oda.gov.ua/covid-19/svitlana-volgina-golovna-meta-vakcinaciyi-zberezhennya-zhittiv/

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь