ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ БОБРИЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ: УПОРЯДКОВУВАЛИ СТАРОСТИНСЬКІ ОКРУГИ, РОЗГЛЯДАЛИ БЮДЖЕТНІ ТА ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ

Дата: 30.10.2021 21:45

У п’ятницю, 29 жовтня ц.р., відбулася позачергова сесія Бобрицької сільської ради. На розгляд депутатів сільської ради було винесено п’ять питань.

Розпочалося сесійне засідання із презентації проєкту «Простір ПереZавантаження», що його представили на розгляд депутатів педагоги Бобрицького ліцею Тетяна Козодой та Тетяна Шаповал. За їхніми словами, якщо їм вдасться втілити задумане в життя, то бобрицькі ліцеїсти будуть мати у своєму навчальному закладі простір для відпочинку і занять улюбленими розвагами – малюванням, ліпленням, іграми тощо, а також зони для самостійних занять. Їхній задум у деякій мірі схожий на проєкт, що його вдалося втілити саме за ідеями грищинецьких вчителів у тамтешньому ліцеї. Депутати схвалили задумку бобрицьких учителів, побажали успіхів у її здійсненні, а окремі з них тут же зробили перші внески на створення «Простору ПереZавантаження».

Першим за порядком денним позачергової сесії розглядалося питання про упорядкування старостинських округів Бобрицької сільської ради. Доповідала з цього питання сільський голова О.Штефан, співдоповідач – керуючий справами сільської ради М.Зоць. Вислухавши пояснення доповідачів, депутати, керуючись Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку інституту старост» від 14.07.2021р. №1638-ІX (набрав чинності з 01.08.2021р.) та маючи на меті приведення у відповідність до норм чинного законодавства України розмір старостинських округів за кількістю населення, вирішили утворити на території Бобрицької сільської ради п’ять старостинських округів.

Зокрема, до Грищинецького старостинського округу №1 (центр – с.Грищинці) ввійдуть села Грищинці, Тростянець, Курилівка. До складу Козарівського старостинського округу №2 (центр – с.Козарівка) віднесено села Козарівка, Синявка, Бересняги та селище Орловець. Потапцівський старостинський округ №3 (центр – с.Потапці) включає в себе села Потапці, Черниші, Лазірці, Пищальники та селище Райок. До складу Пшеничницького старостинського округу №4 (центр – с.Пшеничники) входять села Пшеничники, Глинча, Іваньків, Трощин, Бучак, Студенець, Григорівка, Луковиця, Трахтемирів. Литвинецький старостинський округ № 5 (центр – с.Литвинець) складається із населених пунктів Литвинець та Ковалі. Контроль за виконанням цього рішення покладено на постійну комісію сільської ради з питань регламенту, прав людини, законності, депутатської діяльності та етики.

Далі депутати розглянули питання «Про Порядок проведення громадського обговорення кандидатури старости Бобрицької сільської ради». Провівши коротке обговорення піднятого питання, депутати, враховуючи інтереси Бобрицької територіальної громади та маючи на меті врахування думки громадськості під час призначення старост Бобрицької сільської ради, вирішили затвердити вищезгаданий Порядок.

Третім у порядку денному було питання про внесення змін до рішення від 22.12.2020р. №4-14/VІІІ «Про бюджет Бобрицької територіальної громади на 2021 рік». Із поясненнями з цього питання перед присутніми на сесійному засіданні депутатами виступила начальник фінансового відділу Бобрицької сільської ради Лідія Сасько. Депутати вирішили внести зміни до рішення сільської ради від 22.12.2020р. №4-14/VIIІ «Про бюджет Бобрицької територіальної громади на 2021 рік» (зі змінами від 22.02.2021р. №7-13/VIIІ; від 23.03.2021р. №8-8/VIII; від 28.04.2021р. №10-9/VIII; від 28.05.2021р. №11-7/VIII; від 29.06.2021р. №12-4/VIII; від 09.08.2021р. №13-2/VIII; від 10.09.2021р. №14-1/VIII; від 23.09.2021р. №15-5/VIII) та визначити на 2021 рік доходи бюджету територіальної громади у сумі 51594870 грн., у тому числі доходи загального фонду бюджету територіальної громади - 50811080 грн. та доходи спеціального фонду бюджету територіальної громади - 783790 грн.; видатки бюджету територіальної громади у сумі 54914724 грн., у тому числі видатки загального фонду бюджету територіальної громади – 53508568 грн. та видатки спеціального фонду бюджету територіальної громади – 1406156 грн.; дефіцит за загальним фондом бюджету територіальної громади у сумі – 2697488 грн.; дефіцит за спеціальним фондом бюджету територіальної громади у сумі 622366 грн.; оборотний залишок бюджетних коштів бюджету  територіальної громади у розмірі 30166 грн.; резервний фонд бюджету територіальної громади у розмірі 101600 грн. Розподіл витрат бюджету територіальної громади на реалізацію місцевих програм затверджено у сумі 22437281 грн. Контроль за виконанням цього рішення покладено на постійну комісію сільської ради з питань планування фінансів, бюджету і соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

Наступні два питання відносилися до земельного врегулювання. Зокрема мова йшла про внесення змін до рішень Бобрицької сільської ради від 23.09.2021 року про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок площами 22,6999 га та 4,0560 га Приватному акціонерному товариству «Укргідроенерго» для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій у постійне користування» у зв’язку з виявленими неточностями в рішеннях. Тобто, питання мають швидше технічний характер.

Із прийнятими на позачерговій сесії Бобрицької сільської ради рішеннями можна буде ознайомитися на офіційному сайті Бобрицької сільської ради - вони будуть оприлюднені у встановлені згідно з законодавством терміни.

Текст, фото – Віра Загородня