ШЛЕМО ЩИРОСЕРДЕЧНІ ВІТАННЯ: ІЗ ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Дата: 09.11.2021 13:01

Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопаду 1997р. №1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

У День української писемності та мови традиційно:

• покладають квіти до пам’ятника Нестору-літописцю;
  • відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
  • заохочують видавництва, що випускають літературу українською мовою;
  • стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, що проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України і Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників - понад 5 млн. осіб із 20 країн світу.

Традиційно, 9 листопада, до Дня писемності та мови в Україні пишуть радіодиктант національної єдності.

Щиро вітаємо жителів Бобрицької територіальної грмоади та всіх співвітчизників із Днем української писемності та мови.

Сьогодні день, коли у нас є нагода вклонитися Слову в його красі та виразності, влучності та розмаїтті. Мова - душа нації, як величний Дніпро, увібрала крапельки, струмочки, потічки слів, приказок, думок, текстів, живого спілкування. Державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в одну націю, це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку держави.

Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Ми впевнені, що без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури. «Мова – це душа народу, а народ без мови – не народ», – говорив Володимир Сосюра.

З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім. Отож, бажаємо всім співвітчизникам утверджувати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну й українців.

Вітаємо вас, земляки, з цим святом, і бажаємо Вам оберігати та розвивати українську мову, будувати незалежну, не лише політично, а й духовно вільну країну, виховувати гідних представників свого народу і пишатися своєю Батьківщиною.

Олена ШТЕФАН, Бобрицький сільський голова

Виконавчий комітет та депутатський корпус Бобрицької сільської ради