ІНФОРМУЄ ВІДДІЛ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ: ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ ОСОБИ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Дата: 01.12.2021 21:23

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2012р. №321 “Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні  та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів” (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.2021р. №362), постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2011р. №121 “Про затвердження Положення про централізований банк даних з проблем інвалідності” (далі ЦБІ). Запроваджено Електронний кабінет особи з інвалідністю, який забезпечує зручний оперативний спосіб подачі пакету документів для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (далі — ТЗР) онлайн.

Електронний кабінет особи з інвалідністю дає можливість:
    - доступу громадянам до електронного кабінету за кваліфікованим електронним підписом (далі — КЕП);
    - особам, зареєстрованим в ЦБІ, подачі заяв про потребу в забезпеченні ТЗР та пакету документів шляхом заповнення стандартизованих форм, прикріпленні сканованих копій документів та підписання КЕП;
    - особам, які відсутні в ЦБІ, подачі заявки на первинну реєстрацію в ЦБІ із заповненням стандартної форми реєстрації, прикріпленням сканованих копій необхідних документів та підписом документів КЕП;
    - надсилання особам з інваліднісю в електронний кабінет повідомлень про результат розгляду заяви про забезпечення ТЗР та пакету документів;
    - доступу до інтерактивного каталогу ТЗР з розширеними фільтрами, виробників ТЗР, надавачів соціальних послуг;
    - надсилання інформаційних повідомлень з ЦБІ на електронну скриньку при виникненні подій, про які необхідно повідомити особу з інвалідністю;
    - проведення опитування осіб з інвалідністю щодо стану забезпечення ТЗР та оцінки якості наданих послуг.

Тобто, в умовах карантину запровадженого Кабінетом Міністрів України через поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, у осіб з інвалідністю виникають труднощі із реалізацією права на ТЗР, встановленого ст.26 Закону України “Про реабілітацію осіб з інвалідністю”.

Наталія  МАЛЮК, начальник відділу соціального захисту населення Бобрицької сільської ради