ПРОФЕСІЙНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ
Відповідно до статті 38 Закону України “Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні” професійна реабілітація передбачає відновлення знижених або втрачених професійних функцій, відбір професії та адаптацію до неї особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, поновлення трудової діяльності особи з інвалідністю в колишній або новій професії.
Професійна реабілітація включає заходи із забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю, експертизи потенційних професійних здібностей, професійної орієнтації, професійної підготовки, підготовки робочого місця, професійно- виробничої адаптації, раціонального працевлаштування, динамічного контролю за раціональністю працевлаштування, динамічного контролю за раціональністю працевлаштування і успішністю професійно-виробничої адаптації.
Професійна реабілітація спрямовується на забезпечення конкурентоспроможності особи з інвалідністю на ринку праці і її трудового влаштування як у звичайних виробничих умовах, так і у спеціально створених умовах праці.
Особи з інвалідністю в рамках реалізації права на освіту можуть отримати професійну реабілітацію в державних реабілітаційних умовах, підпорядкованих Мінсоцполітики, а також і в інших навчально-реабілітаційних установах державної чи комунальної форми власності.
Одним із таких закладів є навчально-реабілітаційний заклад вищої освіти “Кам’янець-Подільський державний інститут” (далі-навчальний заклад)-заклад фахової перед вищої та вищої освіти , який здійснює підготовку здобувачів за освітнім ступенем бакалавр, молодший бакалавр та за освітньо-професійним ступенем фаховий молодший бакалавр за спеціальностями “Облік та оподаткування”, “Економіка”, “Економічна кібернетика”, “Комп’ютерні науки”, “Фінанси, банківська справа та страхування”, “Соціальна робота” та “Психологія” на основі базової загальної середньої освіти (9 класів), повної загальної середньої освіти (11 класів), диплому кваліфікованого робітника.
Також на базі освітнього ступеня бакалавра, спеціаліста, магістра надає можливість здобуття другої вищої освіти без здачі ЗНО.
Навчальний заклад запрошує всіх бажаючих навчатись на денній, заочній та дистанційній формі здобуття освіти на державній та контрактній основі.
Зараховані на навчання до навчального закладу ( студенти з інвалідністю І-ІІІ груп та діти з інвалідністю до 18 років) забезпечуються стипендією та знаходяться на державному утриманні (безкоштовне чотирьохразове харчування, цілодобова медична допомога). Студентам навчального закладу пенсії виплачуються в повному обсязі.
В навчальному закладі встановлено міжповерховий підйомник, перехідна галерея з навчального корпусу до гуртожитку, створено безбар’єрне середовище, що дає можливість навчатись у закладі особам з числа маломобільної групи населення.
Наталія МАЛЮК,
начальник відділу соціального захисту населення Бобрицької сільської ради