Бобрицька громада
Черкаська область, Черкаський район

ДЕКЛАРУВАННЯ-2022: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ

Дата: 10.01.2022 19:36
Кількість переглядів: 360

До уваги посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів Бобрицької сільської ради, посадовців юридичних осіб публічного права

 

З 1 січня 2022 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік.

Посадові особи місцевого самоврядування, депутати  Бобрицької сільської ради, посадові особи юридичних осіб публічного права (комунальних підприємств, закладів, установ) зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у порядку та терміни, визначені статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», інші повідомлення, подання яких передбачено статтею 52 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до вимог статтей 1, 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції» посадові особи місцевого самоврядування, депутати Бобрицької сільської ради, посадові особи юридичних осіб публічного права (комунальних підприємств, закладів, установ) зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.  

Упродовж семи днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів.

Крім того, згідно частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у  підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Статтею 52 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено додаткові заходи здійснення фінансового контролю, а саме:  

1.  У разі відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента відповідний суб’єкт декларування зобов’язаний у десятиденний строк письмово повідомити про це Національне агентство у встановленому ним порядку, із зазначенням номера рахунка і місцезнаходження банку-нерезидента.

4. У разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

 Положення частини четвертої статті 52 застосовуються до суб’єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до статті 51-3 Закону України «Про запобігання корупції».

5. Порядок інформування Національного агентства про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, а також про суттєві зміни у майновому стані визначаються Національним агентством.

Для того, щоби Вам було максимально комфортно розпочати кампанію декларування 2022 року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підготувало оновлену редакцію роз’яснень від 29.12.2021 року № 11, що охоплює понад 200 найпоширеніших питань.

У роз’ясненнях можна знайти відповіді як на традиційні питання, так і на нові питання, що найчастіше надходять до НАЗК від декларантів. Зокрема, як правильно декларувати спадщину, як дізнатися назву Вашої територіальної громади для заповнення адресних блоків, як декларувати майно, яке ви взяли в лізинг, чи потрібно декларувати аліментичи потрібно декларувати «ковідну тисячу» та інші.

З 1 грудня запрацювала нова форма декларації. У роз’ясненнях Ви можете знайти як заповнювати змінені чи нові блоки, що з’явилися у формі. Наприклад, НАЗК розповідає, як правильно заповнити блок «Для ідентифікації за межами України», де потрібно буде декларувати документи для посвідчення особи за кордоном. Для того, щоб ознайомитися з новими блоками та правилами їх заповнення, Ви також можете скористатися Порядком заповнення декларації.

З роз’ясненнями можна ознайомитися в Базі знань НАЗК за посиланням: https://wiki.nazk.gov.ua/wp-content/uploads/2021/12/1111_compressed.pdf. 

З метою завчасної підготовки до чергового етапу електронного декларування слід виконати такі дії:

1. Перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у Вашому персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр).

2. Перевірити термін дії та працездатність Вашого ЕЦП для роботи з Реєстром.

Відповідно до ст. 651 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Слід зазначити, що за порушення суб’єктом декларування встановлених Законом України «Про запобігання корупції» вимог фінансового контролю (несвоєчасне подання без поважних причин декларації, неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані, несвоєчасне подання або неподання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) суб’єкти декларування несуть адміністративну відповідальність за  статтею 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За декларування недостовірної інформації, неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування суб’єкти декларування несуть кримінальну відповідальність за статтями 3662, 366Кримінального кодексу України.

 

Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції  у Бобрицькій сільській раді

        Фото без опису               

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь