РІЗДВЯНА ЗІРКА – НЕЗАМІННИЙ АТРИБУТ СВЯТ

Дата: 08.01.2023 18:20

Різдвяна зірка є справжнім символом зимових свят. Усі чекають першої вечірньої зорі, щоб сісти до святовечірнього столу, і кожен намагається першим побачити її, адже кажуть, що це віщує щасливу долю.
    Образ зорі – один з ключових в українських колядках та щедрівках: віншуючи господарю, зичать йому «діточок, як у небі зірочок», а красу господині прирівнюють до ясної зірки, що сходить на небі.
    Виготовлення різдвяної звізди завжди було справою відповідальною: у кожному регіоні та навіть у кожного майстра зірки мали свої особливості, що виявлялися у формі, кількості променів, оздобленні. Кожна така зірка – унікальна та неповторна.
    Водночас, виготовлення Віфлеємської зірки - нескладний процес, тому всі учасники майстер-класів, які проходили у Потапцівській, Тростянецькій сільських бібліотнках, Курилівському клубі та Синявському сільському будинку культури, з легкістю та задоволенням брали участь у заході.
    Гарний настрій та диво були поруч, а найголовніше - зірка- символ Різдва Христового.