Бобрицька громада
Черкаська область, Черкаський район

Коротка довідка про Міжгалузевий інститут післядипломної освіти Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»

Дата: 20.02.2023 11:23
Кількість переглядів: 123

Міжгалузевий інститут післядипломної освіти - створено у 1987 році - як вищий навчальний заклад післядипломної освіти для здійснення освітньої діяльності, спрямованої на реалізацію програм вищої освіти, забезпечення навчання, удосконалення освіти і професійної підготовки громадян шляхом поглиблення, розширення і відновлення їх професійних знань і умінь.

Високий рівень вдалося досягти за рахунок застосування сучасних прогресивних методик у навчанні, постійного удосконалення науково- педагогічного складу інституту, відновлення навчальних матеріалів, розвитку матеріальної бази закладу, а також використання в навчальному процесі сучасних програмно-апаратних засобів.

Інститут в співробітництві з Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» утворює навчально-науковий комплекс «Післядипломна освіта».

Інститут плідно працює з підприємствами та державними організаціями. Так з 1995 року МІПО НТУ «ХПІ» співпрацює з Харківським, Полтавським і Донецьким обласними центрами зайнятості за державними програмами перепідготовки безробітних. За цей час за направленням державної служби зайнятості в інституті пройшли навчання понад 18 560 осіб, з яких отримали другу вищу освіту 265 осіб.

У 2006-2007   роках   МІПО   НТУ   «ХПІ»   брав   участь   у   проекті   TACIS: «Розвиток системи професійного навчання на робочому місці».

З 2006 р. інститут бере участь у програмі ОБСЄ «Допомога в соціальній адаптації звільненим військовослужбовцям Збройних Сил України», а з 2009 р. у програмі НАТО «Партнерство заради миру» з перепідготовки військовослужбовців звільнених у запас зі Збройних Сил України. За цією програмою в інституті пройшли навчання за курсами: «Комп’ютерні системи та мережі» – 425 слухача, «Комунікаційні та інформаційні технології» – 295 слухачів, «Менеджмент організацій» – 331 слухачів, «Менеджмент та ділове адміністрування» – 88 слухачів, «Маркетинг товарів та послуг» – 138 слухачів.

З 2013 р. інститут реалізує програму навчання фахівців згідно постанові Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. № 207 за ваучерами для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці. За цією програмою в інституті підвищили кваліфікацію з курсів: «Комп’ютерні системи та мережі»

210 слухачів, «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» – 13 слухачів, «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» – 13 слухачів.

Інститут виконує замовлення низки виробничих підприємств та закладів освіти всіх рівнів з підвищення кваліфікації за напрямами «Фінанси», «ІТ- технології» та «Інжиніринг».

Ми маємо позитивний досвід професійної та психологічної адаптації учасників антитерористичної операції, психологічної підтримки здобувачів вищої освіти, які навчаються за програмами Крим-Україна та Донбас-Україна, та протягом 35 років здійснюємо навчання, підвищення кваліфікації і перепідготовку фахівців за 45 спеціальностями!

Основна інформація про категорії громадян, які можуть отримати ваучер для навчання за Програмою Центрів зайнятості

 

         Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. № 207 «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці», мають право на безкоштовне навчання за ваучером Центру зайнятості наступні категорії громадян:

 

  • внутрішньо переміщеним особам працездатного віку за відсутності підходящої роботи;
  • особам віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років, до досягнення встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку;
  • особам, звільненим з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”;
  • особам, звільненим з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;
  • особам, стосовно яких згідно із Законом України “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

   Оплата ваучерів здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Джерело - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/207-2013-%D0%BF#Text

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь