КАНІВСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ІНФОРМУЄ: «В Україні змінили правила отримання спадщини»

Дата: 19.06.2023 11:31

Після початку війни Кабмін встановив, що перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється на час дії воєнного стану, але не більше, ніж на чотири місяці.

В Україні повертаються довоєнні норми вступу в права спадкування, згідно з якими в українців буде шість місяців для того, щоб прийняти або відмовитися від спадщини.

Згідно з положеннями постанови Кабміну № 469, довоєнні норми визначення строків прийняття спадщини набувають чинності 19 червня 2023 року. Це передбачено положеннями постанови Кабміну № 469 від 9 травня 2023 року, які набувають чинності через місяць з дня офіційного опублікування документа (відбулося 18 травня 2023 року в газеті "Урядовий кур'єр").

Даним нормативним актом скасовується одне з положень постанови Кабміну від 28 лютого 2022 року № 164 "Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану".

Отже, з 19 червня всі питання, пов'язані зі спадщиною, потрібно знову розв'язувати протягом шести місяців, як було до війни, а не десяти місяців.