28 ЛИПНЯ УКРАЇНА ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

Дата: 28.07.2023 15:42

28 липня Україна відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення.

Саме у день вшанування пам’яті видатного державотворця Київського князя Володимира Великого та у День Хрещення Київської Руси–України встановлено День Української Державності. Наразі цей день вшановуємо 28 липня, але уже наступного року з огляду на перехід Православної Церкви України і Української Греко-Католицької церкви на новий стиль календаря, свято перенесено на 15 липня.

Відповідний законопроект внесений Президентом України, Верховна Рада підтримала 14 липня 2023 року.

Історія української державності – це не 30 років незалежності. І навіть не 100 років, як могло б здатися, якщо починати відлік від Української Народної Республіки, яка постала в 1917 році.

Українській державності – понад 1000 років. У середньовічній Київській Русі вкорінені не тільки культурні, а й державні традиції українців. З того часу походять деякі вагомі атрибути нашої держави сьогодні:

🇺🇦знак тризуба, який став Державним гербом України,

🇺🇦назва нашої грошової одиниці,

🇺🇦прийняття християнства, яке стало найпоширенішим віросповіданням на українських землях, зумовило нашу включеність у європейську цивілізацію ще в Середні віки,

🇺🇦навіть назва «Україна» вперше згадується в Іпатіївському літописі в 1187 році,

🇺🇦врешті Київ – політичний і культурний центр Київської Русі – залишається політичним і культурним центром сучасної України.

І щоб відчути свою приналежність до спадку Київської Русі, нам сьогодні не потрібно покидати меж ані своєї країни, ані її столиці.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті