A A A K K K
для людей із порушенням зору
Бобрицька громада
Черкаська область, Черкаський район

Який документ свідчить про здавання виручки до банку та є підтвердженням оприбуткування готівки в касі суб’єкта господарювання?

Дата: 10.10.2023 10:35
Кількість переглядів: 131

Який документ свідчить про здавання виручки до банку та є підтвердженням оприбуткування готівки в касі суб’єкта господарювання?

Коротка відповідь:

Документом, що свідчить про здавання виручки до банку та є підтвердженням оприбуткування готівки в касі суб’єктів господарювання, є:

1) квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, підписана відповідальними особами банку та засвідчена відбитком печатки банку (за потреби);

2) квитанція/чек банкомата чи програмно-технічного комплексу самообслуговування;

3) супровідний касовий ордер до сумки з цінностями;

4) чек платіжного термінала в разі проведення інкасації коштів у режимі реального часу з використанням платіжних терміналів.

Повна відповідь:

Відповідно до п. 29 розд. III Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 із змінами та доповненнями, приймання одержаної з банку готівки в касу та видача готівки з каси для здавання її до банку оформляються відповідними касовими ордерами (прибутковим або видатковим) з відображенням такої касової операції в касовій книзі.

Вилучення готівки з місця здійснення готівкових розрахунків із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) або розрахункової книжки для здавання її до банку оформляється відповідними чеками РРО із виконанням операції «службова видача».

Документом, що свідчить про здавання виручки до банку та є підтвердженням оприбуткування готівки в касі суб’єктів господарювання, є:

1) квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, підписана відповідальними особами банку та засвідчена відбитком печатки банку (за потреби);

2) квитанція/чек банкомата чи програмно-технічного комплексу самообслуговування;

3) супровідний касовий ордер до сумки з цінностями;

4) чек платіжного термінала в разі проведення інкасації коштів у режимі реального часу з використанням платіжних терміналів.

За інформацією Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу.

 

Відновлення документальних та фактичних перевірок під час воєнного стану

 

Із 1 серпня 2023 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2023 № 3219-ІХ змінено окремі вимоги Податкового кодексу України щодо проведення податкових перевірок, зокрема планових, позапланових і фактичних.

Документальні планові перевірки

Тимчасові додаткові правила проведення документальних планових перевірок визначено у новому п. 69.35 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ.

Так, до плану-графіка проведення документальних планових перевірок можуть бути включені лише:

1) платники податків, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;

2) платники податків, які здійснюють діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);

3) платники податків, які надають фінансові, платіжні послуги.

Для решти платників податків продовжує діяти мораторій.

Планові перевірки, що були розпочаті та не завершені до 24 лютого 2022 року, поновлюються на невикористаний строк (п. 69.35 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ). Зрозуміло, що мова йде про перевірки тих платників податків, для яких скасовано мораторій на перевірки.

Оновлений план-графік оприлюднюють на офіційному вебсайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше останнього числа місяця, у якому було затверджено такий оновлений план-графік.

Планові перевірки можуть розпочинатися не раніше ніж через 30 календарних днів, наступних за датою оприлюднення оновленого плану-графіка.

Але при цьому діють загальні вимоги щодо допуску до перевірки - платнику податків (його представнику) надіслано (вручено) про проведення документальної планової перевірки та письмового повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки. Це має бути здійснено не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення перевірки.

Також мають бути виконані вимоги щодо наявності безпечних умов для проведення перевірки, які вказані у п. 69.21 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ, тобто як і щодо позапланових перевірок.

Для планових перевірок, як і для позапланових, передбачено можливість їх зупинення, якщо відсутні безпечні умови для проведення перевірки або платником податків подано вмотивовану заяву про зупинення документальної перевірки. Зупинення відбувається на підставі наказу керівника (його заступника або уповноваженої особи) податкового органу, копію якого надсилають платнику податків до його електронного кабінету.

Фактичні перевірки

Головні зміни, які стосуються фактичних перевірок, полягають у тому, що для їхнього проведення мають забезпечуватися безпечні умови, як і у випадку проведення документальних перевірок. Ці умови вказані в п. 69.21 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ. У разі їх відсутності перевірка не може бути проведена.

Щодо підстав для проведення фактичної перевірки, то вони не змінюються, тобто продовжує діяти п. 80.2 ПКУ.

Також ПКУ передбачає можливість зупинення фактичної перевірки, якщо відсутні безпечні умови для її проведення або платником податків подано вмотивовану заяву про зупинення фактичної перевірки (п. 69.21 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь