Бобрицька громада
Черкаська область, Черкаський район

КАНІВСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ІНФОРМУЄ: «Що потрібно знати про скасування статусу ВПО»

Дата: 27.10.2023 09:04
Кількість переглядів: 155

Фото без опису         

           Статус внутрішньо переміщеної особи дає право на визначені законодавством виплати та пільги. Однак за певних обставин цей статус можна втратити. Які підстави для скасування довідки ВПО та як цього уникнути, якщо тривала відсутність людини за місцем проживання обумовлена обʼєктивними причинами, пояснюють фахівці системи безоплатної правничої допомоги.

           Підстави та порядок скасування статусу ВПО врегульовані нормами Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та Постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб».

 

Коли довідка ВПО може бути скасована

          Довідка ВПО скасовується, якщо людина: 

  •  подала заяву про відмову від довідки;
  •  повернулася до покинутого місця постійного проживання;
  •  виїхала на постійне місце проживання за кордон;
  •  подала завідомо недостовірні відомості;
  •  скоїла кримінальне правопорушення: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу aбo на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність інедоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; вчинення кримінального правопорушення проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку або військового кримінального правопорушення.

          Після скасування довідки припиняється виплата допомоги на проживання.

 

Хто приймає рішення про скасування довідки ВПО

          Рішення про скасування дії довідки приймає керівник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання людини. 

          Відомості про прийняте рішення невідкладно вносяться до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

 

Чи сповістять людину, що її довідку ВПО скасовано

          Так. Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення зобов’язані повідомити людину про скасування статусу ВПО упродовж трьох днів з дня прийняття такого рішення.

 

Чи повинна людина повідомити про тривалу відсутність за місцем проживання

          Так. Якщо людина понад 60 днів відсутня за місцем проживання, то це дає обґрунтовані підстави вважати, що вона повернулася до покинутого місця постійного проживання. Наслідком є втрата статусу ВПО.

         Про тривалу відсутність обов’язково потрібно повідомити структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем отримання довідки не пізніше як за три дні до дня від’їзду. 

 

Що може свідчити про те, що людина повернулася до покинутого місця постійного проживання

          Інформацією, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання, є:

  •  дані, отримані з державних реєстрів;
  •  дані, отримані в результаті обміну інформацією структурного підрозділу з питань соціального захисту населення з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;
  •  дані, отримані в результаті обміну інформацією структурного підрозділу з питань соціального захисту населення з громадськими об’єднаннями, волонтерськими, благодійними організаціями, іншими юридичними та фізичними особами, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам.

 

Чи можна продовжити термін відсутності за місцем проживання, щоб не втратити статус ВПО

            Так, якщо у ВПО є обґрунтовані причини для продовження строку відсутності за місцем проживання понад 60 днів.

            Для цього потрібно подати письмову заяву до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання. Після розгляду заяви строк відсутності може бути збільшено до 90 днів.

 

Чи можна оскаржувати рішення структурного підрозділу з питань соціального захисту населення

           Так. Рішення, дії чи бездіяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб за наявності підстав можуть бути оскаржені до окружного адміністративного суду.

           Оскаржувати можна, наприклад, рішення про скасування дії довідки ВПО або відмову у розгляді заяви про відмову від довідки.

          Людина може звертатися до суду, якщо отримала письмову відмову та/або рішення структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

 

Як отримати безоплатну правничу допомогу

Фото без опису

РРО/ПРРО: про готівкові розрахунки та адмінвідповідальність

 

Інформуємо в межах порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій про таке:

- яка адміністративна відповідальність передбачена до ФОП та посадових осіб ЮО за перевищення граничної суми готівкових розрахунків?

Порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів – тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу – підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Водночас дія, передбачена частиною першою цієї статті, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, – тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Підстава цьому: ст. 163 прим. 15 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х зі змінами та доповненнями.

- в які строки суб’єкт господарювання може бути притягнутий до адміністративної відповідальності у разі порушення проведення готівкових розрахунків за товари (послуги)?

За порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) адміністративне стягнення може бути накладено контролюючим органом на посадових осіб юридичної особи (головного бухгалтера, директора) та фізичних осіб – підприємців не пізніше ніж через два місяці з дня вчинення правопорушення. А у випадку триваючого правопорушення – два місяці з дня його виявлення. 

У разі відмови в порушенні кримінальної справи або її закриття адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше ніж через місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або її закриття.

Згідно з п. 111.1 ст. 111 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, зі змінами та доповненнями, за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовується, зокрема адміністративна відповідальність.

Відповідно до частини першої ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х із змінами та доповненнями (Кодекс) адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).

У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження (частина сьома ст. 38 Кодексу).

Статтею 234 прим. 2 Кодексу передбачено, що податкові органи розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов’язані, зокрема з порушенням порядку проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари (послуги) (ст. 163 прим. 15 Кодексу).

 

За інформацією Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь