Інформація для ВПО

Дата: 30.10.2023 08:22

Благодійна Організація «Благодійний фонд «Право на захист» здійснює правозахисну діяльність з 2013 року та має вагомі здобутки у сфері захисту прав біженців і шукачів притулку, осіб без громадянства та таких, що опинилися під ризиком без громадянства, внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та осіб, які постраждали від військової агресії російської федерація проти України.

Ознайомитися з діяльністю Фонду можна на сайті https://r2p.org.ua/ , сторінка Facebook https://www.facebook.com/right2protection.

БФ «Право на захист» є виконавчим партнером Управління Верховного Комісара ООН у справах біженці (УВКБ ООН) в Україні.

Інформуємо, що згідно з угодою про партнерство з УВКБ ООН БФ «Право на захист» розпочав у Черкаській області збір даних на отримання грошової допомоги на оренду житла. Метою програми є підтримка родин ВПО після вимушеного переміщення та сприяння їхній інтеграції. Допомога передбачає відшкодування вартості оренди житла родині протягом 6 місяців.

До програми можуть бути зараховані родини ВПО, які були вимушені переміститися після 24.02.2023,що не отримували цільову грошову допомогу на оренду житла від міжнародних організацій, а також належать до однієї з наступних категорій населення:

1) проживають у місці компактного поселення та готові продовжувати оплачувати оренду житла після завершення програми;

2) проживають у місці компактного поселення, яке збираються розформувати;

3) перебувають під ризиком виселення, втрати орендованого житла, а також мають хоча б один із перерахованих нижче критерії вразливості;

4) нещодавно переміщені родини, які не бажають жити в МКП та мають хоча б один із перерахованих нижче критеріїв вразливості.

Обов’язковими критеріями вразливості для категорій населення 3 та 4 є:

• родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з однією або більше дитиною віком до 18 років або з особами похилого віку від 55 років;
  • родина, яку очолює одна самотня/кілька самотніх осіб похилого віку від 55 років або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
  • родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання тощо);
  • родини, які опікуються дітьми без супроводу (документально підтверджені).

Перелік необхідних документів:

-документ, що посвідчує особу, номер паспорта, адреса реєстрації, місце і дата народження;

-адреса та реєстраційний номер ВПО (за наявністю);

-свідоцтво про народження дітей, податковий номер (необхідний для виплати допомоги);

-документи, що підтверджують належність до зазначених категорій вразливості (довідки, витяги тощо);

-підписане бенефіціаром зобов’язання щодо використання ресурсів за цільовим призначенням – орендна плата.

Гаряча лінія БФ «Право на захист» із питань грошової допомоги 0 800 750 104 (Пн-Пт 09:00-18:00).

Більш детальна інформація про програму розміщена на сайті БФ «Право на захист» https://r2p.org.ua/category/hroshova-dopomoha-vid-uvkb-oon-na-orendu-zhytla.

У разі виникнення будь-яких питань просимо контактувати за електронною адресою: o.galushko@2p.org.ua чи телефоном 063 182 64 79 Ольга Галушко, координаторка регіональної команди з питань компенсації оренди житла БФ «Право на захист» у Черкаській області.