Компенсація роботодавцям фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю
Компенсація роботодавцям фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю
Підстава: Постанова КМУ від 22.08.2023№ 893 «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю».
Компенсація надається за придбаний/ні допоміжний/ні засіб/би) згідно Переліку - http://surl.li/kttqd на облаштування робочого місця особи з інвалідністю.
|
Граничний розмір компенсації станом на 01.01.2024:для осіб з інвалідністю І групи у розмірі до 15 мін. заробітних плат, до 106,5 тис. грн.; для осіб з інвалідністю ІІ групи в розмірі до 10 мін. заробітних плат, до 71 тис. грн. Роботодавець подає до центру зайнятості за місцем провадження діяльності протягом 90 к.д. з дня працевлаштування особи з інвалідністю заяву та копії документів особисто .у паперовій формі або в електронній формі. Зразок заяви - http://surl.li/ktucv. |
Компенсація роботодавцям витрат на оплату праці за працевлаштування
внутрішньо переміщеним особам
Підстава постанова КМУ від 20 березня 2022 р. № 331 «Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні»
Компенсація витрат надається у розмірі мінімальної заробітної плати щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку сплачується єдиний внесок.
Загальна тривалість надання компенсації не може перевищувати 3 місяців, а для осіб з інвалідністю з числа ВПО – 6 місяців з дня працевлаштування особи.
|
Термін дії програми: на період воєнного часу та протягом 30 к.д. після його скасування або припинення. Заява на отримання компенсації подається не раніше, ніж через 5 к.д. та не пізніше 6 місяців з дня працевлаштування особи в центр зайнятості особисто або онлайн на порталі Дія - https://bit.ly/3kMDf2s |
Програма з надання роботодавцям компенсацій на оплату праці за працевлаштованих зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб
Підстава: постанова КМУ від 08 вересня 2015 року №696 «Порядок здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для ВПО».
Компенсація надається при працевлаштуванні зареєстрованих безробітних ВПО за направленням центру зайнятості на умовах строкових трудових договорів.
Розмір компенсації: фактичні витрати на оплату праці, але не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати, (граничний розмір 14200 грн.).
|
Компенсація здійснюється за кожен непарний місяць роботи протягом року, але не більше ніж за 6 кал. міс. Роботодавець протягом 2 міс. з дня працевлаштування подає до центру зайнятості заяву про компенсацію витрат на оплату праці довільної форми та документи. Рішення протягом 10 робочих днів з дати отримання всіх даних. Укладення договору, за яким компенсація виплачується кожен непарний місяць протягом року. |
Ваучер для підтримання конкурентоспроможності деяких
категорій громадян на ринку праці
Програма реалізується на підставі Постанови КМУ від 20 березня 2013 р. №207
Вартість ваучера встановлюється в межах навчання і не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, станом на 01.01.2024 – 30 280 грн.
Затверджено 124 професії, спеціальності для навчання. Їх перелік та перелік навчальних закладів розміщено на сайті ДЦЗ за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery
Ваучер мають право отримати громадяни, які мають професійну-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані в службі зайнятості та відносяться до певних категорій.
|
Для отримання ваучера особа подає заяву визначеної форми в паперову вигляді та документи до центру зайнятості особисто. Подати попередню онлайн заявку на отримання ваучера на сайті ДЦЗ за посиланням: https://voucher.dcz.gov.ua/ Рішення про видачу ваучера приймається центром зайнятості не пізніше ніж на восьмий робочий день з дня подання документів. |
Надання мікрогрантів на створення або розвиток власної справи
В рамках проєкту єРобота згідно Постанови КМУ від 21 червня 2022 року № 738 «Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу»
Сума мікрогрантів за програмою «Власна справа» - від 50 до 250 тисяч гривень. Основною вимогою отримання коштів є створення нових робочих місць.
|
Подати заявку на отримання грантів можна через Портал Дія. До заяви обов’язково додається бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу. Рішення щодо надання грантів приймає Державний центр зайнятості. Після перевірки на відповідність вимогам та погодження бізнес-проєкту грантові кошти перераховуються на окремий рахунок заявника в Ощадбанку. |
Гранти на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій,
особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей
Постанова КМУ від 21 червня 2022 року № 738. Подати заявку на отримання грантів можна через Портал Дія. До заяви обов’язково додається бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу.
Рішення щодо надання грантів приймає Державний центр зайнятості. Після перевірки на відповідність вимогам та погодження бізнес-проєкту грантові кошти перераховуються на окремий рахунок заявника в Ощадбанку.
|
Програма передбачає надання грантів на суми: - для члена сім’ї у разі зобов’язання створити: 1 робоче місце - до 250 тис.грн.; 2 робочих місця - від 250 тис. до 500 тис.грн.; - для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як фізична особа - підприємець, у разі зобов’язання створити: 1 робоче місце - до 250 тис.грн.; 2 робочих місця - від 250 тис. до 500 тис.грн.; 4 робочих місця - від 500 тис. до 1000 тис.грн. та повинна бути зареєстрована як фізична особа - підприємець не менше 36 місяців до моменту подання заяви на отримання гранту на умовах співфінансування - 70% (грант) на 30% (власні або кредитні кошти). |