НАВЧАЛЬНО-ПОЛЬОВІ ЗБОРИ В НОВОМУ ФОРМАТІ

Дата: 26.04.2024 15:53

Щорічно, відповідно до програми предмета «Захист України», наприкінці навчального року з випускниками закладів загальної середньої освіти проводяться навчально-польові збори, то ж з метою практичного закріплення рівня знань, умінь та навичок учнів 11-х класів закладів загальної середньої освіти Ліплявської та Бобрицької сільських територіальних громад з 24 по 26 квітня 2024 року проведено 3-денні (18 годин) навчально-польові збори.
На відкритті були присутні Бобрицький сільський голова Олена Штефан, Ліплявський сільський голова Сергій Геращенко, начальник 2 відділу Черкаського РТЦК та СП Роман Богдан.
На навчально-польових зборах учні пройшли декілька етапів випробувань спрямованих на військову та медичну підготовку в умовах війни, а також патріотичне виховання.
Вони показали свої знання з першої медичної допомоги, продемонстрували фізичну міць та силу метаючи гранату, підтягуючись на перекладині (хлопці) та віджимання від підлоги (дівчата).
До етапів матеріальної частини автоматичної зброї (розбирання та збирання автомата) тактичної медичної допомоги, залучили провідних фахівців, які володіють передовими практиками бойової медицини та тактики дій військ в умовах сучасного бою за стандартами НАТО з використанням сучасних зразків зброї.
Також всіх учасників вчили керувати дронами представники ГО «Вільне повітря» та ознайомили з елементами самооборони вихованці СК «Івазар».

Мета навчально-польових зборів досягнута, кращий рівень знань, умінь та навичок серед учнів 11-х класів закладів освіти Ліплявської та Бобрицької громад показали:
на етапі «Метання гранати» (дівчата):
І місце – Бондар Аліна (КЗ «Грищинецький ліцей»);
ІІ місце – Постернак Ангеліна (КЗ «Бобрицький ліцей»);
ІІІ місце – Лисенко Анастасія (КЗ «Грищинецький ліцей»);

на етапі «Метання гранати» (хлопці):
І місце – Лотоцький Кирил (КЗ «Ліплявський ліцей»);
ІІ місце – Лисак Дмитро (КЗ «Келебердянський ліцей»);
ІІІ місце – Добровольський Іван (КЗ «Келебердянський ліцей»);

на етапі «Згинання, розгинання рук в упорі лежачі» (дівчата):
І місце – Сиволожська Анастасія (КЗ «Бобрицький ліцей»);
ІІ місце – Хижняк Лілія (КЗ «Келебердянський ліцей»);
ІІІ місце – Хмарська Катерина (КЗ «Бобрицький ліцей»);

на етапі «Підтягування на перекладині» (хлопці):
І місце – Лисак Дмитро (КЗ «Келебердянський ліцей»);
ІІ місце – Малашенко Євгеній (КЗ «Келебердянський ліцей»);
ІІ місце – Горохов Роман (КЗ «Литвинецький ліцей»);
ІІ місце – Добровольський Іван (КЗ «Келебердянський ліцей»).

Отже, учні 11-х класів під час проведення навчально – польових зборів показали високі, стабільні результати, закріпили теоретичні знання, уміння та навички щодо захисту України та дій в умовах надзвичайних ситуацій.
Бажаємо випускникам не втрачати дух патріотизму, віри у ЗСУ, Перемогу над ворогом, щасливе майбутнє України.