БЕЗПЕКОВА УГОДА МІЖ УКРАЇНОЮ І США ПІДПИСАНА ПРЕЗИДЕНТАМИ ЗЕЛЕНСЬКИМ І БАЙДЕНОМ

Дата: 14.06.2024 11:45

«Для забезпечення безпеки України обидві сторони визнають, що Україна потребує значної військової сили, потужного потенціалу та постійних інвестицій у свою оборонно-промислову базу, які б відповідали стандартам Північноатлантичного Альянсу», — йдеться в тексті договору.

Також закріплений намір США  надавати довгострокову матеріальну, навчальну та консультативну, технічну, розвідувальну, безпекову, оборонно-промислову, інституційну та іншу підтримку для «розвитку українських сил безпеки і оборони, здатних захистити суверенну, незалежну, демократичну Україну і стримати майбутню агресію».

🤝Угода з США розрахована на 10 років і має посилити оборонні спроможності України.