Запуск масштабної кампанії по збору свідчень на онлайн-платформі «Свідок»
Світ має почути, що ви пережили! Svidok.org – головне сховище спогадів українців про війну. На платформі кожен українець може вести власний анонімний щоденник та описувати свій воєнний досвід.
Онлайн-платформа «Свідок» (https://svidok.org/) – персональний воєнний щоденник українців, яку ініціювала Фундація AI for Good.
Портал, де люди анонімно описують свій досвід життя під час війни, факти воєнних злочинів, свідками яких вони стали, задля створення архіву історичної пам’яті для майбутніх поколінь, розголосу про звірства росіян за кордоном й притягнення винних у воєнних злочинах до відповідальності.
Платформа Svidok.org має кілька рівнів захисту, що дозволяє зберігати анонімність дописувачам. Розробники закрили особисті дані користувачів з міркувань безпеки. Лише розслідувачі можуть з ними сконтактувати через спеціальний акаунт і лише з дозволу людини. Додатково також створили механізм фіксації спогадів для українців, які перебувають на тимчасово окупованій території.
Зараз на платформі вже зареєстровано майже 4500 користувачів і збережено 2500 свідчень. Фундація «АI for Good» організувала вже шість виставок на основі воєнних спогадів українців, збережених на платформі «Свідок», передала майже 250 свідчень Офісу Генпрокурора та Міжнародному кримінальному суду.
Розкажіть про обстріли Росії, поранення, окупацію, вимушену евакуцію, службу в ЗСУ, екологічні злочини, блекаути, волонтерство, про те, як ви почуваєтесь та що вас спонукає рухатись вперед.
Ваша історія важлива!
Для зручності користувачів онлайн-платформа Svidok.org запустила власну телефонну лінію. Скористатись нею може кожен українець.
Телефонна лінія Svidok.org є безкоштовною для всіх абонентів в Україні. Поділитись пережитим можна у будь-який час, адже цей сервіс доступний цілодобово.
“Це дуже зручна опція для українців: відтепер можна швидко, фактично по “гарячих” слідах, записати те, що ми переживаємо щодня. Достатньо надиктувати це в телефон. Замість поста у соцмережах чи рефлексії в сторіз, які блокуються або ж губляться, ваша історія на Svidok.org буде надійно збережена для наступних поколінь, щоб і через 10, 20 чи 50 років наші нащадки побачили, яким був той чи інший день під час повномасштабної війни. У часи Другої світової такого не було. Зараз же у нас є змога задокументувати всі злочини росіян, притягнути їх до відповідальності і не дати змоги переписувати історію”, – розповідає директорка зі зв’язків та комунікацій платформи Svidok.org Олена Кук.
Щоб скористатись телефонною лінією, потрібно:
● зателефонувати за номером 0 800 507 480,
● відповісти на короткі запитання для коректної фіксації свідчення,
● розповісти про пережиту подію під час повномасштабної війни, яку хочете задокументувати.
Після завершення дзвінка вам надійде SMS-повідомлення з підтвердженням, що свідчення буде автоматично трансформовано у текст та надійно збережено на онлайн-платформі Svidok.org.
Всі записи ви можете доповнити чи скоригувати, додати до них фото чи відео – це можна зробити, зайшовши на сайт Svidok.org. При цьому свідчення будуть анонімними, тому можна бути максимально відвертим та не боятись ділитись своїми думками.