A A A K K K
для людей із порушенням зору
Бобрицька громада
Черкаська область, Черкаський район

Бобрицька сільська рада

БОБРИЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ЧЕРКАСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ХАРАКТЕРИСТИКА ГРОМАДИ

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

Бобрицька сільська рада Черкаського району Черкаської області – об’єднана територіальна громада Черкаського району Черкаської області з адміністративним центром у селі Бобриця Черкаського району.

Об’єднану територіальну громаду було утворено 23 грудня 2018 року. До складу громади ввійшли тринадцять населених пунктів: село Бобриця, село Студенець, село Григорівка, село Пшеничники, село Іваньків, село Глинча, село  Трощин, село Грищинці, село Черниші, село Трахтемирів, село Луковиця, село Тростянець, село Бучак.

У 2020 році згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 12 червня 2020 р. №728-р «
Про визначення адміністративних центрів та затвердження  територій територіальних громад Черкаської області» до Бобрицької територіальної громади з 01.01.2021 року ввійшли також населені пункти: село Курилівка, село Потапці, село Пищальники, село Лазірці, селище Райок, село Литвинець, село Ковалі, село Козарівка, село Синявка, село Бересняги, селище Орловець. Усього на 1 січня 2021 року до складу Бобрицької територіальної громади ввійшло 24 населених пункти.

Територія Бобрицької сільської ради є нерозривною. 

Відстань від адміністративного центру громади до районного центру (місто Черкаси) – 82 кілометри, до міста Київ – 128 кілометрів.

 

Найменування населених пунктів

Рік утворення (за даними Вікіпедії)

Чисельність населення станом на 01.01.2021р.

Бобриця

1663

817

Студенець

1670

189

Григорівка

1552

207

Пшеничники

18 століття

91

Грищинці

12 століття

609

Тростянець

1595

261

Черниші

18 століття

93

Трощин

1919

41

Іваньків

15 століття

53

Глинча

1789

29

Орловець

1921

18

Бучак

1552

2

Козарівка

17 століття

219

Трахтемирів

11 століття

4

Синявка

-

216

Луковиця

-

4

Бересняги

18 століття

36

Курилівка

1719

196

Потапці

1777

246

Пищальники

1852

110

Лазірці

1882

76

Райок

1917

8

Литвинець

14 століття

1121

Ковалі

1741

177

Разом:

 

4823

 

ХАРАКТЕРИСТИКА БОБРИЦЬКОЇ ОТГ ЗА ЗАГАЛЬНИМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИМИ ПОКАЗНИКАМИ

Показники

Значення

Площа, гектарів

40 501

Населення, осіб

4 823

Сильна сторона, що надає перевагу у розвитку

Наявність ресурсів для стабільного розвитку сільськогосподарського та лісопромислового виробництва, вигідне географічне положення

 

На території населених пунктів Бобрицької територіальної громади прокладено мережу інтернет «Аватор» та «Октонет».

До складу Бобрицької сільської ради увійшли двадцять чотири мальовничих села Черкаського (до 01.01.2021р. – Канівського) району, що розташовані на правому березі величавої річки Дніпро. На території сільської громади пролягає русло річки Дніпро.

Кожне село має свою унікальну історію. Історію кожного населеного пункту (за даними Вікіпедії) – читайте у розділі «Історична довідка».

Серед усіх категорій земель громади найважливіше економічне значення мають землі сільськогосподарського призначення.

Громада в своєму складі налічує 3486 дворів, всі будинки індивідуальні. Загальна площа населених пунктів становить 40501 гектар.

На території громади є розгалужена електрична та газова мережа. 100% населених пунктів Бобрицької територіальної громади електрифіковано.  Населення громади частково забезпечена газопостачанням. Більша частина житлових приміщень опалюються індивідуально. Частина домогосподарств користуються централізованою системою водопостачання, решта жителів користуються водою з індивідуальних криниць.

Зелені насадження на території сіл громади представлені лісами, парками, садами на присадибних ділянках. Санітарна очистка території сіл громади проводиться власними силами безпосередньо на кожному домоволодінні та на ділянках загального користування – силами Комунального підприємства «Добробут».

Клімат території громади помірно-континентальний із м’якою зимою та здебільшого – з посушливо-теплим літом. В цілому такі природно-кліматичні умови можна вважати комфортним для життя та сприятливими для господарської діяльності, в першу чергу – для розвитку сільського господарства. 

На території сільської ради діє туристичний маршрут Трахтемирівський півострів – півострів у середній течії Дніпра (Канівське водосховище). Розташований в межах Черкаського (колишнього Канівського) району Черкаської області та Миронівського району Київської області. Має природне, історичне та туристичне значення. На  території півострова розташований Регіональний ландшафтний парк «Трахтемирів».

Більше інформації тут: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D0%B0%D1%85%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%80%D1%96%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%BF%D1%96%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D0%B2

На території сільської ради здійснюють господарську діяльність суб’єкти підприємницької діяльності:

по с.Бобриця та с.Студенець – фізичні особи-підприємці В.Романовський, Ю.Бусля, Л.Кальченко, О.Путій, В.Дерев’янко, а також ДП «Канівське лісове господарство», ВП «Ліпляве» ТОВ «НВФ «Урожай», ФГ «Трахтемирів» та ФГ «Корж і К»;

по Грищинецькому старостинському окрузі №1 (с.Грищинці, с.Тростянець, с.Курилівка) – фізичні особи-підприємці С.Судом, Н.Сорокіна, Л.Камишіна, Л.Тарликова, О.Зінченко, Л.Ковтун, І.Кисіль, А.Кисіль, а також ВП «Ліпляве» ТОВ «НВФ «Урожай», ТОВ «Завиток», ФГ «М.П. Пустовий»;

по Козарівському старостинському окрузі №2 (с.Козарівка, с.Синявка, с.Бересняги, с-ще Орловець) – фізичні особи-підприємці Н.Сулима, О.Якименко, І.Кисіль, А.Кисіль, а також СВГ «Білоус В.В.», ФГ «Маяк»;

по Потапцівському старостинському окрузі №3 (с.Потапці, с.Черниші, с.Лазірці, с.Пищальники, с-ще Райок) – фізична особа-підприємець О.Майстренко, а також ВП «Ліпляве» ТОВ «НВФ «Урожай», СТОВ «Піщальники», ТОВ «Потапцівське», ФГ «Садиба і нива», ФГ «Колаксай»;

по Пшеничницькому старостинському окрузі №4 (с.Пшеничники, с.Глинча, с.Іваньків, с.Трощин, с.Бучак) – фізична особа-підприємець Л.Камишіна, а також ВП «Ліпляве» ТОВ «НВФ «Урожай»;

по Григорівському старостинському окрузі №5 (с.Григорівка, с.Луковиця, с.Трахтемирів) – фізичні особи-підприємці Л.Камишіна, В.Льон, М.Македон, Т.Македон, а також ПП «Орістон Арес», Регіоанальний ландшафтний парк «Трахтемирів», ФГ «Трахтемирів»;

по Литвинецькому старостинському окрузі №6 (с.Литвинец, с.Ковалі) – фізичні особи-підприємці Г.Гуркало, В.Шеверьов, С.Шеверьова, В.Коваленко, Ю.Віхарєва, а також ВП «Степанці» ТОВ «НВФ «Урожай», ПрАТ «Миронівська птахофабрика», ТОВ «Віджи Фармінг», ФГ «Тертичного», ФГ «Віхарєва А.П.», ФГ «Тертичної Л.А.», ФГ «Вовкотруб М.В.», ФГ «Климентина», ФГ «Юг-Агрострім», ПП «Фортуна Лімітед», ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «Щире», ФГ «Буряк В.М.», СТОВ «Інкубатор», СТОВ «Агрокомплекс «Степанецьке».

Мережа закладів торгівлі по населених пунктах громади включає в себе 21 продовольчо-господарський магазин, 6 кафе. Заклади побутового обслуговування населення на території громади відсутні.

Природними ресурсами громади є корисні копалини осадового походження: пісок, глина, що в недалекому минулому активно використовувалися для місцевих потреб. Основним ресурсом є землі сільськогосподарського призначення, що знаходяться в оренді або обробляється місцевими фермерськими господарствами. У громади є в наявності також землі лісового фонду та об’єкти водного фонду.

Державну політику в галузі освіти громади забезпечують комунальні заклади та установи Бобрицької сільської ради, а саме: Бобрицький ліцей, Інклюзивно-ресурсний центр, Грищинецький ліцей, Грищинецький навчальний виховний комплекс, Козарівська початкова школа, Потапцівський ліцей, Литвинецький ліцей, Заклад дошкільної освіти «Сонечко», в яких навчається і виховується близько півтисячі дітей. Підвезення учнів до місць навчання забезпечується 4 шкільними автобусами.

Мережа закладів культури на території Бобрицької територіальної громади представлена 11 бібліотеками та 10 сільськими клубами/будинками культури. Також на території громади працюють 2 відділення зв’язку, 1 відділення «Нової пошти», 13 фельдшерських пунктів, амбулаторія загальної практики сімейної медицини. В більшості населених пунктів біля навчальних закладів є спортивні та дитячі майданчики.

Заклади побутового обслуговування, банківські установи та кредитні спілки на території громади відсутні. Їхню відсутність населення громади компенсує наявними закладами та установами, що знаходяться у м.Канів.

Адміністративний центр Бобрицької територіальної громади розташований в с.Бобриця Черкаського (колишнього Канівського) району. Село розкинулося поблизу річки Дніпро. Населений пункт має зручне розташування щодо шляхів сполучення, що зв’язує його з містами Канів, Черкаси, Київ. Місцевість надзвичайно мальовнича, село влітку потопає в зелені хвойних насаджень та мішаних лісів.

 

СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

Нерівномірність у розвитку суспільства, природно-екологічні і соціально-політичні потрясіння, війни, репресії, якими була багата українська історія і супутні їм різкі погіршення рівня життя, відчутно позначаються на режимі відтворення населення, ведуть до падіння народжуваності, зростання смертності.

Сучасна демографічна ситуація, що склалася в селах громади, характеризується збереженням тенденції скорочення чисельності населення, його економічно активної частини і питомої ваги зайнятості населення.

Згідно із статистичними даними, на 1 січня 2021 року в Бобрицькій територіальній громаді зареєстровано 4823 особи, з них громадяни працездатного віку (від 18 до 60 років) – 2762 особи, пенсіонери – 1286 осіб, діти віком до 6 років – 250 осіб та діти шкільного віку (від 7 до 17 років) – 525 осіб.

На жаль, як і загалом по Україні, на території громади смертність перевищує народжуваність. Більшість факторів, що впливають на демографічну ситуацію в селах громади, формуються на загальнодержавному рівні і залежать від фінансово-економічного стану та добробуту населення. Подолання фінансової кризи та поліпшення економічного стану населення, що в свою чергу призведе до досягнення сталого демографічного розвитку, нормалізації і відтворення населення, - є тривалим і складним процесом.

Основними проблемами неповної зайнятості населення у селах громади на даному етапі є:

  • Наявність підприємств із сезонним циклом роботи;
  • Недостатнє реагування системи професійної підготовки кадрів на зміни ситуації на ринку праці, що призводить до незбалансованого попиту та пропозиції робочої сили, ускладнює працевлаштування випускників навчальних закладів;
  • Відсутність механізму реалізації щодо бронювання робочих місць для працевлаштування незайнятого населення, що потребує соціального захисту;
  • Наявність тіньових відносин, передусім – внаслідок значного податкового навантаження на роботодавців та відсутність механізму  економічного стимулювання роботодавців до створення робочих місць з гідними умовами та оплатою праці.

 

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ГРОМАДИ

 Економічна база Бобрицької територіальної громади формується за рахунок підприємств/установ/організацій, що представляють різні види економічної діяльності. Основним видом такої діяльності є сільське господарство. Основний напрямок їх спеціалізації є вирощування зернових культур.

 

ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ І ТЕРИТОРІЯ ГРОМАДИ

Загальна площа території Бобрицького територіальної громади становить 40 501 гектар. Серед усіх категорій земель громади важливе економічне значення мають землі сільськогосподарського призначення та ліси.

Розподіл площ сільськогосподарських земель та лісів Бобрицької громади
(по старостинських округах) станом на 01.01.2021р. (у гектарах)

 

 

Бобрицька сільська рада (центральна садиба)

Грищинецький старостинський округ

Козарівський старостинський округ

Потапцівський старостинський округ

Пшеничницький старостинський округ

Григорівський старостинський округ

Литвинецький старостинський округ

Всього

Орні землі

1443,87

3004,25

3054,28

2835,58

1394,24

1108,6

2891,52

15732,3

Багаторічні насадження

40,25

24,5

109

128,08

39,5

223,1

73,46

637,89

Сіножаті

22,2

31,4

104,7

141,2

131,6

102,2

212,3

745,6

Пасовища

146,9

287,9

251

747,2

640,23

334,9

138,5

2546,63

Ліс та інші угіддя

4695,88

930,95

867,42

1743,54

4704,33

4499,2

3397,22

20838,54

Всього разом:

6349,1

4279

4386,4

5595,6

6909,9

6268

6713

40500,96

 

ТРАНСПОРТНА ІНФРАСТРУКТУРА І ЗВ’ЯЗОК

Бобрицька сільська рада (центральна садиба):

Мережа доріг об’єднує 2 населених пункти. Через територію громади Бобрицької сільської ради проходить автомобільна дорога О 240718/Р-19/ - Бобриця-Студенець, протяжністю 3,2 км.

На території громади діють 2 автобусні маршрути приміського сполучення: Канів-Григорівка-Черниші) через Бобрицю, Студенець, Іваньків, Пшеничники, Грищинці, Пищальники та Трощин) і Канів-Бобриця, якими здійснюється перевезення населення до м.Канів, звідки здійснюються міжобласні, міжміські та внутрішньорайонні перевезення. Графік виїзду громадського транспорту – середа, п’ятниця, неділя (пільгові дні – п’ятниця та неділя).

 

Грищинецький старостинський округ:

Мережа доріг об’єднує 4 населених пункти. Через територію громади цього старостинського округу проходять автомобільні дороги О 24070 – Тростянець-Курилівка, протяжністю 7,23 км, С 24070 – Грищинці, протяжністю 2,95 км.

На території громади діє автобусний маршрут приміського сполучення Канів-Курилівка (через Тростянець), яким здійснюється перевезення населення до міста Канів, звідки здійснюються міжобласні, міжміські та внутрішньорайонні перевезення. Графік виїзду громадського транспорту – середа, п’ятниця, неділя (пільгові дні – п’ятниця та неділя).

Село Грищинці знаходиться на автошляху Канів-Київ; перевезення населення до Канева здійснюється прохідним транспортом за маршрутом «Канів-Київ» щоденно (близько 8-10 рейсів щоденно).

 

Козарівський старостинський округ:

Мережа шляхів об’єднує 4 населених пункти. Через територію громади Козарівського старостинського округу проходять автомобільні дороги О 240706/Р-09/ - Бересняги-Козарівка-Синявка, протяжністю 11,8 км, С 240709 – Орлівець, протяжністю 2,48 км, С 240709 – Бересняги, протяжністю 2,7 км, С 240713 – Синявка, протяжністю 1,32 км.

На території громади діє один автобусний маршрут приміського сполучення Канів-Бересняги (через Степанці, Синявку, Козарівку та Орловець), яким здійснюється перевезення населення до міста Канів, звідки здійснюються міжобласні, міжміські та внутрішньорайонні перевезення. Графік виїзду громадського транспорту – середа, п’ятниця, неділя (пільгові дні – п’ятниця та неділя). 

 

Потапцівський старостинський округ:

Через територію громади Потапцівського старостинського округу проходять автомобільні шляхи: О 240703/Р-19/ - Потапці, протяжністю 3,4 км, С 240714 – Лазірці, протяжністю 1,08 км, С 240711 – Райок, протяжністю 1,56 км, С 240706 – Пищальники, протяжністю 2,93 км, С 240714 – Черниші, протяжністю 1,53 км.

 

Пшеничницький та Григорівський старостинські округи:

Мережа автомобільних доріг об’єднує 7 населених пунктів. Через територію громади Григорівського старостинського округу проходять автомобільні дороги: О 240704/Р-19/ - Григорівка-Трощин, протяжністю 19,4 км, О 240714/Р-19/ - Черниші-Григорівка-Трощин, протяжністю 6,4 км.

На території громади діє один автобусний маршрут приміського сполучення Канів-Григорівка-Черниші (через Бобрицю, Студенець, Іваньків, Пшеничники, Грищинці, Пищальники та Трощин), якими здійснюються перевезення населення до міста Канів, звідки здійснюються міжобласні, міжміські та внутрішньорайонні перевезення. Графік виїзду громадського транспорту – середа, п’ятниця, неділя (пільгові дні – п’ятниця та неділя). 

 

Литвинецький старостинський округ:

Мережа автомобільних шляхів об’єднує 2 населених пункти. Через територію громади Литвинецького старостинського округу проходять автомобільні дороги О 240712/Р-09/ - Литвинець, протяжністю 3,2 км, С 240703 – Ковалі, протяжністю 2,26 км.

На території громади діє один автобусний маршрут приміського сполучення Канів-Ковалі (через Литвинець), якими здійснюється перевезення населення до міста Канів, звідки здійснюються міжобласні, міжміські та внутрішньорайонні перевезення. Графік виїзду громадського транспорту – середа, п’ятниця, неділя (пільгові дні – п’ятниця та неділя).

 

 

ТУРИСТИЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ

До складу Бобрицької територіальної громади увійшли 24 населених пункти колишнього Канівського (нині – Черкаського) району, що розташовані на правобережжі Дніпра. Кожне село чи селище мають свою унікальну історію.

Місцевість надзвичайно мальовнича, села громади потопають в зелені хвойних та мішаних лісів. На території населених пунктів є ліси, що свого часу пережили лихоліття Другої світової війни і такі, що були посаджені порівняно нещодавно. Місцевість сіл і селищ громади багата на водойми – ставки та озера. Частина сіл громади знаходяться на узбережжі Дніпра.

 

ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНІ ПАМ’ЯТКИ

Багато важливих подій в історії нашої Батьківщини торкнулися історії безпосередньо кожного населеного пункту. Мальовнича природа, наявність великої кількості водойм та історико-культурних пам’яток, збереження національних традицій є важливими передумовами розвитку туризму в Бобрицькій громаді.

На території громади діє туристичний продукт «Бучак. Голубе озеро». Навколишня місцевість насичена археологічними пам’ятками ранньослов’янського періоду. На 2 кілометри нижче за течією Дніпра розташована Бабина гора, яку археолог Борис Рибаков відносив до провідних святилищ цього періоду на Середньому Подніпров’ї. Крім Бабиної гори тут також розташовані Московські гори та гора Лисуха, де було розкопане ранньослов’янське городище, знайдено близько ста поховань давньоруського часу, а також відкрите велике середньовічне місто. Дехто з дослідників вважає, що це місто - не що інше, як літописне місто Пересічень.

У межах Бобрицької громади знаходиться і село Трахтемирів – колишнє місто, столиця гетьманів, козацька резиденція. До Трахтемирова належали літописні літописні поселення Заруб (місто Зарубинці) та Монастирок. Сьогодні вони затоплені Канівським водосховищем. У Трахтемирові була найважливіша козацька святиня – Зарубинецький монастир. В «Іпатіївському літописі» у 1096 і 1168 роках згадано місто Заруб з монастирем. Біля міста на Дніпрі був Зарубинецький брід.

ФІНАНСОВО-БЮДЖЕТНА СКЛАДОВА РОЗВИТКУ ГРОМАДИ

Після внесення змін до Бюджетного кодексу України, територіальні громади, створені за законом та перспективним планом, набувають функцій, повноважень та фінансових результатів на рівні міст обласного підпорядкування.

Фінансово-бюджетна діяльність – це основний інструмент регулювання та стимулювання економічних і соціальних процесів у селах, що реалізується за рахунок бюджетних ресурсів, власних коштів підприємств, установ та організацій, коштів позабюджетних фондів та коштів інвесторів.

Основною метою діяльності територіальної громади у сфері бюджетно-фінансової політики є формування достатніх ресурсів податкових надходжень для фінансування пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку громади та підвищення ефективності використання бюджетних коштів.

Об’єктом аналізу фінансово-бюджетної ситуації територіальної громади є місцевий бюджет та функціонування міжбюджетних відносин в умовах ринкової економіки.

Позитивними сторонами фінансово-бюджетної ситуації територіальної громади є:

  • Отримання 58% податку на доходи фізичних осіб, який є основним джерелом наповнення бюджетів, а також єдиний податок, податок на майно, акцизний  податок та інші податки і збори;
  • Наявність державних програм та отримання підтримки від держави на розвиток інфраструктури (кошти з Державного фонду регіонального розвитку та субвенції з державного бюджету);
  • Визначеність фінансових пріоритетів серед різних фінансових надходжень.

 

Основні чинники, що негативно впливають на фінансово-бюджетну ситуацію громади:

  • Нестабільність законодавства,
  • Відсутність гарантій стабільного розвитку економіки як держави, так і громади,
  • Високі темпи інфляції, що негативно впливають на рівень фінансової забезпеченості як бюджету громади, так і її жителів,
  • Постійна зміна цін та тарифів на енергоносії,
  • Несправедливий розподіл акцизного податку,
  • Нестача достатніх власних фінансових ресурсів,
  • Зношеність основних засобів, зокрема, будівель і приміщень бюджетних установ, що потребують значних капітальних вкладень.

 

Доходи бюджету, тис. грн.

Показники

2021 рік (прогноз)

Прибутковий податок з громадян/Податок з доходів фізичних осіб

14957,1

Єдиний податок (крім с/г виробників)

1871,7

Єдиний податок від с/г виробників

3228,5

Плата за землю

9217,3

Податок на нерухомість

342,8

Акцизний збір

100,4

Інші місцеві податки та збори

613,93

 

Доходи бюджету на одного жителя на 2021 рік (прогноз, тис.грн.)

Податок на доходи фізичних осіб

Єдиний податок

Місцеві податки і збори

Плата (податок) за землю

Податкові надходження разом

Дохід від оренд комунального майна

3,1

1,06

0,13

0,73

5,01

0

 

Структура видатків бюджету громади на 2021 рік (прогноз, грн.)

Статті видатків

сума

Заробітна плата

30299191

Нарахування на оплату праці

6811309

Предмети, матеріали, обладнання та інвентар

1238807

Оплата послуг (крім комунальних)

2631774

Оплата електроенергії

829800

Оплата інших енергоносіїв

152639

Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)

3638111

Витрати на соціальний захист населення: допомога на лікування, на поховання

774000

Витрати на енергоносії вуличного освітлення

150000

 

 

АНАЛІЗ БОБРИЦЬКОЇ ГРОМАДИ

Проаналізувавши статистичну інформацію, а також спираючись на результати думки мешканців, визначено сильні та слабкі сторони громади. Аналіз став підставою для визначення стратегічних та оперативних цілей, які повинні допомогти громаді максимально скористатися існуючими порівняльними перевагами та мінімізувати ризики.

ЦІЛІ ТА ПРІОРИТЕТИ РОЗВИТКУ ОБ’ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Аналізуючи наявний економічний та соціальний потенціал Бобрицької ОТГ, беручи до уваги сильні та слабкі сторони, а також загрози та можливості громади на перспективу, слід розглядати місію бачення і розвитку сільської громади й основні цілі її розвитку.

 

Місія: Бобрицька громада – екологічно чиста зона, має глибоке історичне коріння, чудотворне повітря змішаних лісів, лікарське різнотрав’я, місця сили, де проходили школу козаки-характерники. Громада дружніх, щирих та працьовитих людей, які прагнуть підвищити рівень свого життя, використовуючи економічний та туристичний потенціал території.

 

Бачення Бобрицької ОТГ в 2025 році (прогнозовано):

Екологічно безпечна, заможна, інвестиційно приваблива та згуртована громада Черкащини з міцною управлінською командою, соціально відповідальним бізнесом, розвинутими промисловим та аграрним виробництвом, зеленим туризмом, що забезпечує високий рівень соціально-економічного та культурного розвитку громади, надає можливість самореалізації кожного мешканця.

 

СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМИ

А. Формування заможної громади з комфортними та безпечними умовами проживання:

- місія сіл територіальної громади – це сучасні села європейського типу з розвинутою інфраструктурою, безпечними та комфортними умовами проживання, з високим культурним та духовним розвитком населення, зі збереженою територіальною цілісністю;

- максимальне сприяння розвитку виробництва продукції сільського господарства на конкурентній основі, створення сільськогосподарських кооперативів, сприяння розвитку малого бізнесу, пошук інвесторів, проведення підготовки промислових майданчиків для розміщення об’єктів господарської діяльності.

 

Б. Соціальний та культурний напрямок:

- майбутнє територіальної громади – це високий культурний та соціально-економічний стиль життя її мешканців;

- збереження наявних і розбудова нових об’єктів соціально-культурного призначення (школи, дитсадка, ФАПи, амбулаторії, сільські будинки культури, бібліотеки, об’єкти спортивно-оздоровчого призначення), ремонт та реконструкція сільських доріг та доріг між селами громади.

 

Пріоритетними завданнями є створення максимально комфортних умов жителям громади в отриманні адміністративних, соціальних та інших послуг, створення зручного і якісного транспортного сполучення між населеними пунктами громади та за її межами, здійснюючи необхідні ремонти доріг, відновлення мереж вуличного освітлення населених пунктів громади. Потрібно провести повну інвентаризацію земель громади з метою її максимально ефективного використання та можливу реалізацію потенційним користувачам. Застосування енергозберігаючих технологій у закладах комунальної власності громади надасть змогу зменшити витрати на обслуговування та використання об’єктів соціально-культурного призначення.

 

Стратегічне бачення розвитку зосереджується на основних напрямках розвитку, які є достатньо загальними, до яких варто прагнути територіальній громаді, а також є конкретизованими для впровадження проектів економічного, соціального  та культурного спрямування.

 

Кінцевою метою, що постає зі стратегічного бачення розвитку, є створення для жителів Бобрицької об’єднаної територіальної громади високих стандартів життя, забезпечення можливостей праці та добробуту.

 

Олена ШТЕФАН, Бобрицький сільський голова  

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь