Податковий всеобуч

ЗМІНЕНО ПОРЯДОК ОПОДАТКУВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРОВИРОБНИКІВ

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що починаючи з  01 січня  2022 року не зможуть бути платниками єдиного податку 4 групи суб’єкти господарювання, які здійснюють такі види діяльності як розведення свійської птиці розведення та вирощування перепелів і страусів та виробництва м’яса свійської птиці.

20:03 03.02.2022

ЗАСТОСУВАННЯ РРО/ПРРО ДЛЯ ПРИВАТНИХ ПІДПРИЄМЦІВ

З 01.01.2022 застосування РРО або ПРРО є обов'язковим для тих суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

20:02 03.02.2022

ЯК ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ЕЛЕКТРОННИЙ ДОКУМЕНТООБІГ МІЖ ПЛАТНИКОМ ПОДАТКІВ ТА КОНТРОЛЮЮЧИМ ОРГАНОМ, ТА В ЯКИХ ВИПАДКАХ ВІН ПРИПИНЯЄТЬСЯ?

Відповідно до змін, внесених п.п. 2 п. 6 розд. І Закону України від 14 липня 2020 року № 786-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців», які набрали чинності 07.11.2020, ст. 42 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доповнено новим п. 42.6, згідно з яким електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до ПКУ, законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 851), від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2155) без укладення відповідного договору.

20:00 03.02.2022

ЩОДО ЗМІН У ПОДАТКОВОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ, ЩО ЗАПРОВАДЖУЮТЬСЯ З ВВЕДЕННЯМ В ДІЮ ЗАКОНУ УКРАЇНИ № 1525-ІХ

Головне управління ДПС у Черкаській області звертає увагу, що Законом України від 03.06.2021 № 1525-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам» (далі – Закон №1525) доповнено Податковий кодекс України нормами, згідно з якими з 01.01.2022 скасовується положення щодо оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та нормами щодо удосконалення порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам, у тому числі фізичним особам – підприємцям, зокрема:

20:00 03.02.2022

ЯКІ ДІЇ ПЛАТНИКА ПОДАТКІВ У РАЗІ ЗУПИНЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ/РОЗРАХУНКУ КОРИГУВАННЯ В ЄРПН?

Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за № 1245/34216 (далі – Порядок № 520).

20:20 11.01.2022

20:19 11.01.2022

ЗАПОВНЕННЯ РОЗРАХУНКОВОГО ДОКУМЕНТА ПРИ СПЛАТІ ПОДАТКІВ, ЗБОРІВ НА БЮДЖЕТНІ РАХУНКИ

Щодо заповнення платниками реквізиту «Призначення платежу» розрахункового документа при сплаті  податків, зборів на бюджетні рахунки (крім платників, включених до реєстру платників, які використовують єдиний рахунок)

20:17 11.01.2022

ОДНОРАЗОВЕ (СПЕЦІАЛЬНЕ) ДОБРОВІЛЬНЕ ДЕКЛАРУВАННЯ: ЧИ ДЕКЛАРУЄТЬСЯ КРИПТОВАЛЮТА?

Об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності і знаходяться на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, у тому числі, але не виключно:

20:16 11.01.2022

ЧЕРЕЗ ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ МОЖНА ІНФОРМУВАТИ ПРО ЗМІНУ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ЧИ ПРІЗВИЩА

Відповідно Податкового кодексу України (далі - ПКУ) фізична особа незалежно від віку, яка не включена до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр), зобов’язана особисто або через представника подати до відповідного контролюючого органу облікову картку фізичної особи – платника податків за ф. №1ДР (далі – Облікова картка ф. №1ДР), яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу.

20:15 11.01.2022

ТРИВАЄ КАМПАНІЯ ОДНОРАЗОВОГО (СПЕЦІАЛЬНОГО) ДОБРОВІЛЬНОГО ДЕКЛАРУВАННЯ ГРОМАДЯНАМИ УКРАЇНИ СВОЇХ АКТИВІВ

Головне управління ДПС у Черкаській області нагадує, що наразі триває одноразове (спеціальне) добровільне декларування громадянами України активів (розміщених на території України та/або за її межами), які належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.

20:14 11.01.2022