Податковий всеобуч

ПОРЯДОК ТА ТЕРМІНИ ПОВЕРНЕННЯ СУМ БЮДЖЕТНОГО ВІДШКОДУВАННЯ

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що пунктом 200.7 ст. 200 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) визначено, що платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

22:12 05.07.2021

ЧИ МАЮТЬ ПРАВО НА ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ ЗА НАВЧАННЯ БАТЬКИ ДИТИНИ (25 РОКІВ/23 РОКИ)

Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що право платника податку на доходи фізичних осіб на податкову знижку у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

22:11 05.07.2021

ПОДАННЯ ЗАПЕРЕЧЕННЯ У РАЗІ НЕЗГОДИ ПЛАТНИКА ПОДАТКІВ З ВИСНОВКАМИ ПЕРЕВІРКИ

Головне управління  ДПС у Черкаській області повідомляє, що відповідно до п. 86.7 ст. 86 Податкового кодексу України від 02.12.2010№ 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - Кодексу) у разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки (крім документальної позапланової перевірки, проведеної у порядку, встановленому підпунктом 78.1.5 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу), платники мають право подати свої заперечення та додаткові документи і пояснення, зокрема, але не виключно, документи, що підтверджують відсутність вини, наявність пом'якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до цього Кодексу, до контролюючого органу, який проводив перевірку платника податків, протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки).

22:10 05.07.2021

ПОДАННЯ У 2021 РОЦІ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ ГРУПІ КОМПАНІЙ

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що відповідно до пп. 39.4.2 пп. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-IV зі змінами і доповненнями (далі – Кодекс) платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, звіт про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній.

22:09 05.07.2021

ОБЧИСЛЕННЯ ПОДАТКУ ПРИ ПРОДАЖУ НЕРУХОМОСТІ ПРОТЯГОМ РОКУ

Головне управління ДПС у Черкаській області нагадує, що форма податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок), затверджена наказом Мінфіну від 10.04.2015 р. №408 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.11.2018 №897) (далі – Декларація), передбачає заповнення, зокрема, додатка 1 (для об’єктів житлової нерухомості), який є її невід’ємною частиною.

22:08 05.07.2021

НОВОВВЕДЕННЯ ПРИ ПРИЙНЯТТІ ПОДАТКОВИХ ПОВІДОМЛЕНЬ-РІШЕНЬ

Змінами внесеними Законом України від 16.01.2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон 466) до п. 112.5 ст. 112 Кодексу визначено, що підставою для притягнення особи до фінансової відповідальності за вчинення податкового правопорушення та стягнення штрафу є податкове повідомлення-рішення, що відповідає вимогам, визначеним пунктом 58.1 статті 58 цього Кодексу.

22:07 05.07.2021

ЗМІНИ В ПОРЯДКУ ЗАПОВНЕННЯ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ З ПДВ ТА ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ З 1 БЕРЕЗНЯ 2021 Р.

Відповідно до наказу «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів міністерства фінансів України» від 1 березня 2021 року №131, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 березня 2021 року за №310/35932, внесено корективи до податкової декларації з податку на додану вартість, а саме зміни набули додатки.

22:06 05.07.2021

ВИЗНАЧЕННЯ БАЗИ НАРАХУВАННЯ ЄСВ ДЛЯ РОБОТОДАВЦІВ

Головне управління ДПС у Черкаській області  інформує, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) є роботодавці.

22:00 05.07.2021

ЧИ МАЄ ПРАВО СГ ПОВЕРНУТИ КОШТИ ГОТІВКОЮ ЗА НЕ ОТРИМАНИЙ ТОВАР (НЕ НАДАНУ ПОСЛУГУ), ЯКЩО ОПЛАТА ПРОВОДИЛАСЯ ЧЕРЕЗ РРО З ВИКОРИСТАННЯМ БАНКІВСЬКОЇ ПЛАТІЖНОЇ КАРТКИ (POST-ТЕРМІНАЛУ)?

Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що відповідно до п. 1 та п. 2 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року     № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосування електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані:

12:52 20.06.2021