Податковий всеобуч

НОВОВВЕДЕННЯ ПРИ ПРИЙНЯТТІ ПОДАТКОВИХ ПОВІДОМЛЕНЬ-РІШЕНЬ

Змінами внесеними Законом України від 16.01.2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон 466) до п. 112.5 ст. 112 Кодексу визначено, що підставою для притягнення особи до фінансової відповідальності за вчинення податкового правопорушення та стягнення штрафу є податкове повідомлення-рішення, що відповідає вимогам, визначеним пунктом 58.1 статті 58 цього Кодексу.

15:40 14.06.2021

ВИДАЧА ДОВІДКИ ПРО ВЗЯТТЯ НА ОБЛІК ПЛАТНИКА ПОДАТКІВ, ВІДОМОСТІ ЩОДО ЯКОГО НЕ ПІДЛЯГАЮТЬ ВКЛЮЧЕННЮ В ЄДР ЗА Ф. № 34-ОПП

Довідка про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань за формою               № 34-ОПП (далі – довідка за ф. № 34-ОПП) відповідно до п. 64.2 ст. 64 та п. 65.5 ст. 65 розділу II Податкового Кодексу України надається таким платникам податків:

15:39 14.06.2021

ВКЛЮЧЕННЯ ДО ВИТРАТ АМОРТИЗАЦІЙНИХ ВІДРАХУВАНЬ ПІДПРИЄМЦЯМИ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ НА ЗАГАЛЬНІЙ СИСТЕМІ ОПОДАТКУВАННЯ

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців визначений ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року     № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

15:38 14.06.2021

БЕЗНАДІЙНИЙ ПОДАТКОВИЙ БОРГ ТА ЙОГО СПИСАННЯ

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що відповідно до п. 101.1 ст. 101 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) списанню підлягає безнадійний податковий борг, у тому числі пеня та штрафні санкції, нараховані на такий податковий борг.

15:35 14.06.2021

ТЕРМІНИ РРО ТА ЕЛЕКТРОННИЙ КОНТРОЛЬНО-КАСОВИЙ АПАРАТ

Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що відповідно до абзацу п’ятого ст. 2 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) – пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів та з приймання готівки для подальшого переказу. До РРО відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, вбудований електронний контрольно-касовий реєстратор, комп’ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.

23:26 07.06.2021

РЕМОНТ ВАНТАЖНОГО АВТО: ЧИ МОЖНА ВКЛЮЧАТИ ДО ВИТРАТ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ -«ЗАГАЛЬНИКА»

Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що об'єктом оподаткування підприємців на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (п. 177.2 ПКУ).

23:25 07.06.2021

ПРОДАЖ ФІЗИЧНОЮ ОСОБОЮ – РЕЗИДЕНТОМ ОДНОГО ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ, ОДНОГО МОТОЦИКЛА ТА ОДНОГО МОПЕДА ПРОТЯГОМ РОКУ

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що доходи, отримані фізичною особою – резидентом від продажу протягом звітного (податкового) року одного легкового автомобіля, одного мотоцикла та одного мопеда, не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб.

23:24 07.06.2021

ОТРИМАННЯ ВИТЯГУ З РЕЄСТРУ ПЛАТНИКІВ ЄП ЮРИДИЧНОЮ ОСОБОЮ – ПЛАТНИКОМ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ТРЕТЬОЇ ГРУПИ ТА СТРОК ДІЇ ДАНОГО ВИТЯГУ

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що відповідно до першого речення п. 299.9 ст. 299 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) за бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно у контролюючому органі за місцем податкової адреси отримати (у тому числі в електронному вигляді) витяг з реєстру платників єдиного податку (далі – Витяг).

23:23 07.06.2021

ЗАПОВНЕННЯ ДОДАТКІВ ДО ЄДИНОЇ ЗВІТНОСТІ З ЄСВ, ПДФО ТА ВЗ: ДЕТАЛІ ВІД ДПС

Головне управління ДПС у Черкаській  області нагадує, що Міністерством фінансів України наказом від 15.12.2020 р. №773 внесено зміни до власного наказу від 13.01.2015 р. №4 щодо форми податкового розрахунку №1ДФ та Порядку його заповнення.

23:22 07.06.2021